ikonka
22. 11. 2011 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Lev prehral piaty raz v rade, traja Slováci s gólmi

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v Petrohrade 2:5 a z výhry sa netešili piaty raz v rade. V piatich utorkových zápasoch spolu bodovali traja Slováci a všetci sa zapísali do listiny strelcov.

Popradskí „Levi“ ukončili štvorzápasový trip v utorok na ľade aktuálneho lídra súťaže, tímu SKA Petrohrad. A boli to práve domáci hokejisti, ktorí po víťazstve 5:2 získali do tabuľky ďalšie tri body. V úvodnej tretine mal viac práve domáci Ezhov, ktorý zaznamenal až 12 zákrokov. Naopak, hosťujúci Ján Laco, ktorý sa do brány nováčika KHL postavil druhýkrát v rade, čelil iba piatim strelám. Inkasoval z nich dva góly. V siedmej minúte otvoril stav zápasu Nepryayev, druhý gól Petrohradu strelil v štrnástej minúte Tikhonov. Domáci mohli ďalší gól pridať na začiatku druhej časti hry, kedy mali početnú výhodu. Vytvorili si tlak, avšak Laco neinkasoval. A ako býva zvykom, známe nedaš-dostaneš, sa opäť Známe nedáš-dostaneš sa do bodky naplnilo v 25. minúte, kedy Juraj Mikúš po skvelom prieniku znížil na 1:2. „Levi“ sa zahryzli do svojho súpera a o pár sekúnd mohlo byť vyrovnané. Mikúš a ani Bartečko však vo veľkých šanciach neskórovali. V polovici duelu zvýšil na 3:1 Petr Průcha a týmto stavom skončila druhá dvadsaťminútovka. Vstup do tretej vyšiel lepšie domácim. Už v 36. sekunde skóroval druhý raz v zápase Tikhonov. Piaty gól pridal v 47. minúte Krukhinin, ale už o minútu neskôr sa z gólu tešili aj hostia. Do streleckej listiny sa zapísal Jaroslav Kristek. Domáci v ďalších minútach kontrolovali trojgólové vedenie a Lev zdolali aj tretíkrát v tomto ročníku.

Minsk zvládol zápas v Astane a po vysokej výhre 6:2 sa dostal na prvé miesto v Tarasovej divízii. Najlepším hráčom zápasu bol český útočník Zbyněk Irgl, ktorý strelil hetrik. Jeho krajan Libor Pivko prihral na všetky jeho góly. Gólovo sa presadil aj Peter Podhradský, ktorý v 58. minúte uzavrel skóre duelu. Na ľade strávil 19 minút, rovnako ako Tomáš Slovák. Kapitán Jaroslav Obšut odohral necelých 22 a pol minúty.

Do streleckej listiny sa zapísal aj Štefan Ružička, ktorý svoj trinásty presný zásah v prebiehajúcej sezóne zaznamenal v dueli proti Čerepovcu. Spartak vyhrával 2:1 aj 3:2, napokon však prehral 3:5. Rozhodujúci gól bol pripísaný Strakovi, ktorý zaknihoval dva góly. Ružička odkorčuľoval 19 a pol minúty. Do hry zasiahli aj Ivan Baranka (17:35) a Marcel Hossa (21:32), ktorí nebodovali.

V ostatných dvoch stretnutiach zvíťazili Chabarovsk a Atlant. Amur si poradil s Omskom tesne 2:1, zatiaľ čo podmoskovský klub zdolal Čechov 3:2 Branko Radivojevič odohral 17 minút a 20 sekúnd, ale nebodoval.