25. 10. 2010 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Gól Baranku a body Ružičku a Radivojeviča nepomohli k výhre

V pondelkovom päťzápasovom programe sa dokázali zviditeľniť aj hokejisti zo Slovenska a Čiech. Strelecky sa presadili štyria a do bodovania sa zapísala ďalšia štvorica. Gól si na svoje konto pripísal i Ivan Baranka.

Ivan Baranka strelil jeden gól, Štefan Ružička zaznamenal dve asistencie a raz prihrával na gól aj Branko Radivojevič. Ani jeden zo štvorice Slovákov v drese Spartaka sa však netešil z víťazstva. Čeľabinsk doma vyhral 4:3 po predĺžení a tak sa radoval Petr Vampola, ktorý zaznamenal gól a asistenciu.

Magnitogorsku k víťazstvu 8:3 nad Čerepovcom pomohol troma asistenciami aj Tomáš Rolínek. Jeho krajana Ondřej Nemec dokonca strelil dva góly, no k víťazstvu neviedli. Od 55. minúty stál v bráne hostí Rastislav Sta?a, ktorý inkasoval posledný gól zápasu.

Viktor Kozlov rozhodol svojim samostatným nájazdom o víťazstve Ufy 4:3 nad Petrohradom. K víťazstvu jedným gólom prispel aj Tomáš Blaťák, ktorý odohral v stretnutí 25 minút. Do bodovania sa zapísal aj Petr Čajánek, ktorý asistoval pri dvoch góloch hostí.

Magnitogorsk – Čerepovec 8:3 (1:1, 2:0, 5:2)
Góly: 13. Aaltonen (Khabarov), 22. Kaigorodov (Rolínek, Khabarov), 19. Kukkonen (Aaltonen, Khabarov), 47. Kontiola, 54. Niskala (Kaigorodov, Rolínek), 55. Platonov (Kaigorodov, Rolínek), 59. Biryukov (Kukkonen) – 17. Nemec (Cvetkov), 42. Ketov (Bardin, Schipachev), 50. Nemec (Cvetkov, Trubachev)

Slováci a Česi v akcii:
Rastislav Sta?a (ČER) (0/1) Martin Cibák (ČER) 20:52, 1 strela

Tomáš Rolínek (MAG) 18:40, 0+3, 3 strely
Ondřej Nemec (ČER) 25:54, 2+0, 2 strely
Josef Straka (ČER) 19:20, 2 strely
Ufa – Petrohrad 4:3 SN (1:3, 1:0, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Blaťák (Radulov, Kuteikin), 27. Kozlov (Schastlivy, Proshkin), 59. Koltsov (Kalinin, Kozlov), rozhodujúci samostatný nájazd: Kozlov – 8. But (Panov), 10. Weinhandl (Rybin, Čajánek), 13. Rybin (Čajánek, Weinhandl)

Miroslav Blaťák (UFA) 25:05, 1+0, 2 strely
Jakub Klepiš (UFA) 13:08, 1 strela
Petr Čajánek (SKA) 19:29, 0+2, 3 strely
Čeľabinsk – Spartak 4:3 PP (0:1, 2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 28. Vampola (Kasianchuk), 33. Kuznetsov, 49. Pestunov (Kasianchuk, Vampola), 63. Kuznetsov (Glinkin) – 10. Piganovich (Ružička, Radivojevič), 25. Lapenkov, 55. Baranka (Ružička)

Ivan Baranka (SPA) 22:54, 1+0, 4 strely
Jaroslav Obšut (SPA) 23:11, 4 strely, 2 trestné minúty
Branko Radivojevič (SPA) 21:00, 0+1, 3 strely
Štefan Ružička (SPA) 18:07, 0+2, 1 strela, 2 trestné minúty

Petr Vampola (ČEĽ) 16:41, 1+1, 5 striel, 2 trestné minúty
CSKA – Čechov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Rylov (Pronin), 39. Badyukov (Kulemin), 60. Mikhailov – 22. Simon (Hafizullin, Panarin)

Petr Čáslava (CSK) 18:15
Karel Pilař (CSK) 17:58, 2 trestné minúty
Jan Marek (CSK) 13:45, 2 strely
Riga - D. Moskva 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Darzins (Trotter) – 32. Volkov (Komarov), 54. Mosalev (Balandin, Soloviev), 58. Zainulin (Babenko, Soloviev)

Juraj Mikuš (RIG) 13:57, 2 strely
Tomáš Surový (RIG) 15:40, 2 strely, 2 trestné minúty
Dominik Gra?ák (DYN) 22:48, 5 striel

Filip Novák (DYN) 21:28, 4 strely