Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
03. 10. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Záborský neboduje a Avangard sa stále nevie nájsť

Miloš Říha musí len krútiť hlavou. Ani jeho príchod zatiaľ trápiacemu sa Avangardu k výhram nepomáha a veľkou fazónou sa nemôže pochváliť ani jedna z jeho minuloročných opôr, slovenský útočník Tomáš Záborský.

Dvadsaťpäťročný rodák z Trenčína zatiaľ nenapĺňa očakávania, keď chýba v prvej stovke kanadského bodovania KHL a v úvodných 11 stretnutiach zaznamenal len tri góly a dve asistencie. S týmto bodovým ziskom sa radí na siedme miesto v produktivite Slovákov.

Jeho tímu zase patrí 12. pozícia v poradí Východnej konferencie, keď doteraz získal len deväť bodov. Už len dva tímy – Novokuzneck a Chabarovsk – ich nazbierali menej.

Avangard pritom začal sezónu výborne a prvé tri zápasy v rade vyhral. Od 15. septembra však len prehráva a už sedemzápasovú sériu prehier nedokázal zastavil ani Říha, ktorý sa so svojimi zverencami najbližšie o to bude snažiť v piatok proti Minsku.

Hlavnými problémami Omskej oblasti je nedostatok produktivity od kľúčových hráčov a labilnejšia obrana, ktorá nevie podržať svojich brankárov. Tím doteraz strelil len 22 gólov, pričom inkasoval až 47. V lige žiaden iný tím toľko gólov neinkasoval a po Avangarde je v tomto ohľade druhý Amur, ktorý kapituloval 36-krát.

Omsk od vzniku KHL nechýbal v play-off ani raz a pred dvoma rokmi dokonca bojoval vo finále o Gagarinov pohár. Tento rok by sa prvý raz nemusel dočkať postupu do play-off, no netreba predbiehať – sezóna je ešte dlhá. Aby sa tam dostal, bude sa musieť najskôr prebudiť...
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2021 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist