Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
16. 10. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 1 komentár

Záborský je rád z odchodu, Říha sa prihovoril za Ružičku

Dnes sa v KHL uskutočnila výmena, prostredníctvom ktorej Avangard vymenil Tomáša Záborského do Ufy za Štefana Ružičku. Pre oboch to bude možnosť začať niekde inde odznova po tom, čo sa im v ostatnom období nedarilo. Záborský priznal, že je rád, že k výmene aj došlo.

„Tréner Říha ma asi nemal veľmi rád. Málo som hral, vôbec som nenastúpil v posledných dvoch zápasoch a bolo očividné, že namiesto mňa chcel iných hráčov. Som rád, že ma vymenili," povedal Tomáš Záborský pre Rádio Slovensko. „Už dva týždne dozadu som požiadal o výmenu. Videl som, že mi tu nesvitá na lepšie časy."

Trenčiansky rodák mal podľa viacerých ruských zdrojov spory s niekoľkými spoluhráčmi a aj bývalým trénerom. Rovnako ako Miloša Říhu, aj Martikainena mrzelo, že keď Záborský vypadol z prvých dvoch formácií, tak namiesto snahy sa tam vrátiť, značne prejavoval svoju nespokojnosť.

Říha mal navyše pri výmene Záborského prsty a hodila sa mu situácia v Ufe, kde miestny tím vyradil prekvapujúci z hlavného mužstva útočníka Štefana Ružičku, ktorý musel hrávať vo VHL. Český kormidelník neváhal ani chvíľu, keď sa ho vedenie tímu opýtalo na možnú posilu.

„Záborskému tu nešlo od začiatku sezóny a my sme s tým museli niečo urobiť. Keď sme s vedením diskutovali o tom, koho zaňho získať, navrhol som Ružičku, ktorého poznám ešte zo Spartaku. Je to typ univerzálneho hráča a práve takého teraz potrebujem,“ skonštatoval Říha pre ITAR-TASS.
Zaborsky ma dost sklamal. Cakal som od neho vacsiu profesionalitu...
16. 10. 2013 17:32    Reagovať
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2021 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist