Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
17. 10. 2013 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Záborský chce v Ufe vyhrávať, Omsk opúšťa v dobrom

Slovenský útočník Tomáš Záborský bol v stredu vymenený do Ufy a na svoje nové pôsobisko sa teší. Verí, že v jeho novom tíme sa mu bude dariť lepšie a vie, že Salavat Julajev ma dostatočne kvalitný tím na to, aby pravidelne vyhrával.

„Ufa hrá v tejto sezóne dobre. Hral som proti Salavatu v príprave a bolo to náročné. Je evidentné, že tento tím je veľmi dobre pripravený. Je tam mnoho dobrých hráčov, v obrane i v útoku, a spoľahlivý brankár. Myslím si, že budeme vyhrávať a budem sa snažiť čo najviac k tomu pomôcť,“ povedal Záborský.

Ufa sa v základnej časti ešte s Avangardom nestretla, a tak si trenčiansky rodák vychutná všetky vzájomné zápasy proti svojmu niekdajšiemu tímu. Už koncom tohto mesiaca ho bude čakať návrat do Omska, kde sa 30. októbra odohrá prvý z dvoch duelov.

„Zápasy proti Avangardu budú špeciálne. Koniec koncov, hrával som za tento tím a poznám jeho hráčov. Vždy sa chcete predviesť v týchto typoch zápasov, chcete ukázať, že viete hrať hokej,“ skonštatoval Záborský.

Záborský odohral za Omsk všetkých 64 zápasov KHL, v ktorých nazbieral 47 bodov za 25 gólov a 22 asistencií. Vlani sa mu veľmi darilo, no tento rok nenapĺňal očakávania. Situáciu mu neuľahčila ani zmena trénerov, po ktorej dokonca dvakrát nehral.

„Po príchode Říhu to bolo náročné, nedostával som šancu, aby som ukázal, čo vo mne je. Je škoda, že sa toto všetko stalo a že teraz už nehrám za Omsk. Ale čo môžem urobiť s tým, že ma tréner nechce v jeho tíme? Myslím si, že som minulý rok hral dobre. Táto sezóna od začiatku nevychádzala nie len mne, ale aj všetkým hráčom. Robil som všetko čo som mohol na tréningoch a aby som bol úplne úprimný, v hokeji som nikdy nič neflákal,“ vysvetlil Záborský.

V ruských médiách sa krátko po výmene písalo, že Záborský nemal ideálnu pracovnú morálku v ťažkom období a nemal ani v Avangarde príliš dobre vzťahy s trénermi a spoluhráčmi, s ktorými sa dostával do konfliktných situácii, ktoré vychádzali z jeho frustrácie.

„Neboli tam žiadne konflikty medzi mnou a niekým iným. Niekedy sme navzájom vtipkovali v šatni a to je všetko,“ poprel tvrdenia Záborský, ktorému Omsk bude chýbať. „Chcem poďakovať fanúšikom, ktorí sú najlepší v Rusku. Boli nám skvelou podporou. Tiež chcem popriať všetko dobré všetkým zamestnancom klubu.“

zdroj: R-Sport
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2021 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist