ikonka
12. 09. 2010 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Predĺženia priniesli víťazstvá Jekaterinburgu a Nižnekamsku

V nedeľu sa v KHL odohrali dva zápasy, ktorých víťazov sme v oboch prípadoch spoznali v predĺžení. S dobrým pocitom klzisko opustili hráči Jekaterinburgu a Nižnekamsku. Bodovali aj Slováci, pričom Dominik Gra?ák sa tešil aj z gólu.

V Jekaterinburgu sa na úvodný gól zápasu čakalo do 22. minúty, kedy otvoril skóre hosťujúci Komarov. V priebehu troch minút od 27. minúty sa podarilo domácim otočiť stav zápasu, keď sa presadili Bushuev a Kalachik. V 29. minúte vyrovnával na 2:2 Dominik Gra?ák, ktorý predtým zaznamenal asistenciu na Komarovom góle. Pomerom 2:2 skončila aj druhá tretina. Juraj Kolník nahrával na tretí gól Moskvy, ktorý vsietil Gorovikov. Po góle Volkova viedli hostia už o dva góly, no domácim sa zásluhou gólov Sitnikova z 55. minúty a Gulyavtseva z 59. minúty podarilo vyrovnať. Hneď v úvode predĺženia o víťazstve Jekaterinburgu 5:4 rozhodol Shepelenko. Z víťazstva sa tak tešili aj Slováci Tomáš Slovák, Miroslav Lažo a Michal Sersen, a Čech Angel Krstev. Lažo bol najaktívnejším strelcom svojho tímu.

Aj v druhom zápase o víťazovi rozhodovalo predĺženie. Duel medzi Jekaterinburg a Čechovom skončil po 60 minútach nerozhodne 1:1 aj napriek jasnej prevahe domácich hráčov. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 32. minúte Panarin. Hostia sa z vedenia radovali do 49. minúty, kedy vyrovnal na 1:1 Melin, pri ktorého góle zaznamenal sekundárnu asistenciu slovenský obranca Peter Mikuš. Domáci hráči sa napokon dočkali aj víťazného gólu, ktorý v v 63. minúte strelil Bernatsky. Mikuš v zápase odohral viac ako 15 minút a zaznamenal aj jeden strelecký pokus.