10. 03. 2011 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Riga a Atlant vyhrali, Demitra opäť bodoval

Vo štvrtok sa v KHL odohrali dva zápasy play-off. Z víťazstiev sa tešili hráči Rigy a Atlantu. Do bodovania sa zapísali dvaja Slováci (Demitra, Surový) a traja Česi.

Západná konferencia

Lokomotiv Jaroslavľ nenadviazal na utorkovú výhru a vo štvrtok prehral s Rigou 3:5, hoci po druhej tretine vyhrával 3:2. Víťazný gól strelil v 49. minúte Trotter a kanadský útočník Hartigan zaznamenal dve asistencie. Jedným gólom pomohol k výhre útočník Tomáš Surový. Bodoval aj útočník Pavol Demitra, ktorý prihral na gól Karla Rachůnka. Prvý gól Lokomotivu strelil Michal Barinka.
Jaroslavľ - Riga 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Góly: 26. Barinka (Lehtera, Korolyuk), 28. Vasilyev (Korolyuk, Rudenko), 38. Rachůnek (Demitra) - 22. Surový (Hartigan), 33. Sprukts (Cibulskis), 46. Nizivijs (Hartigan), 49. Trotter (Darzins), 60. M. Karsums

Michal Barinka (LOK) 18:23, 1+0, 1 strela

Musatov strelil v 29. minúte gól, ktorým rozhodol o výhre Atlantu nad Petrohradom v pomere 3:1. Gólovo sa presadili aj Nesterov a Khomitsky. Zbyněk Irgl získal jednu asistenciu a slovenský obranca Jaroslav Obšut odohral viac ako 23 minút (1 strela). Český gólman SKA Jakub Štěpánek zaznamenal 22 zákrokov. Z jeho spoluhráčov skóroval len Afinogenov.
Petrohrad - Atlant 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 22. Afinogenov (Gusev, Bushuev) - 17. Nesterov (Nepryaev), 29. Musatov (Irgl), 39. Khomitsky (Mozyakin)

Strely na bránu: 24-25
Brankári: Štěpánek - Barulin

Jaroslav Obšut (ATL) 23:06, 1 strela

Petr Čajánek (SKA) 17:44, 2 strela,
Petr Průcha (SKA) 15:16, 1 strela