15. 03. 2011 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

Kaza? odvrátila mečbal, Hossa skóroval

Kaza? v utorok vyhrala nad Ufou a znížila stav série na 1:3, Omsk zvíťazil v Magnitogorsku. Do bodovania sa zo Slovákov zapísal len Marcel Hossa, ktorý skóroval.

Hráči Kazane vyhrali v utorok v Ufe 4:0 a stav série znížili na 1:3. Rozhodujúci gól putoval na konto Kapanena, ktorý získal aj jednu asistenciu. Morozov tiež skóroval a prihral a Zaripov dvakrát nahral. Slovenský útočník Marcel Hossa strávil na ľade viac ako jedenásť a pol minúty a k víťazstvu pomohol jedným gólom (druhý v tohtoročnom play-off). Do streleckej listiny sa zapísal aj Pesonen a brankár Vehanen chytil všetkých 33 striel. Dvakrát ho ohrozil Miroslav Blaťák. Obranca Tomáš Starosta odohral 19 minút, počas ktorých nazbieral dve trestné minúty.
Ufa - Kaza? 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Kapanen (Zaripov, Morozov), 35. Morozov (Kapanen), 39. Hossa (Zaripov, Tereschenko), 47. Pesonen

Miroslav Blaťák (UFA) 19:43, 2 strely

V druhom utorkovom stretnutí sa o víťazovi muselo rozhodnúť až v predĺžení. Víťazný gól dosiahol Pervyshin, ktorý skóroval až v 110. minúte! Omsk vyhral nad Magnitogorskom 3:2 a stav série vyrovnal na 2:2. K víťazstvu prispeli aj českí útočníci Roman Červenka, ktorý získal dva body (1+1), a Jaromír Jágr (jedna asistencia), ktorý sa s deviatimi strelami stal najaktívnejším hráčom stretnutia. Brankár Ramö (Omsk) opustil duel so 47 úspešnými zákrokmi, Gelashvilli z Magnitogorska chytil 50 striel.
Magnitogorsk - Omsk 2:3 PP (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Klimenko (Aaltonen), 31. Chistov (Kaigorodov) - 20. Červenka (Jágr), 36. Kulyash (Červenka), 110. Pervyshin (Kalyanin

STAV SÉRIE: 2:2

Strely na bránu: 49-53
Brankári: Gelashvilli - Ramö

Tomáš Rolínek (MAG) 25:17, 3 strely
Roman Červenka (OMS) 24:42, 1+1, 4 strely
Petr Vampola (OMS) 31:31, 3 strely, 2 TM
Martin Škoula (OMS) 42:57, 4 strely
Jaromír Jágr (OMS) 32:20, 0+1, 9 striel