16. 09. 2010 ⋅ Marek Kantorík Slováci v KHL 4 komentáre

Demitra po zápase Jaroslavľu: Bola to dôležitá výhra

Lokomotiv Jaroslavľ odohral včera zápas proti Novgorodu a nakoniec zvíťazil tesne 3:2. Slovenský útočník Pavol Demitra povedal, že to bolo pre Jaroslavľ dôležité víťazstvo.

„Bolo to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, museli sme tvrdo pracovať. Tréner nás upozornil, že Lokomotiv tu (v Novgorode, pozn. redakcie) vyhral naposledy pred siedmimi rokmi, takže bolo veľmi dôležité, že sme to zlomili,“ povedal pre Sports Planet Demitra, ktorý prispel k výhre Jaroslavľu jednou asistenciou.

Skúsený stredný útočník odohral v zápase 24 minút a 28 sekúnd, čo bol tretí najvyšší ice-time spomedzi všetkých hráčov Lokomotivu. Súperovho gólmana ohrozil štyrikrát.

Po troch zápasoch v Kontinentálnej hokejovej ligy má na svojom konte dva kanadské body (oba za prihrávky). Na ľade strávil v priemere 15 minút a 58 sekúnd.