Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
14. 11. 2016 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Prvý bodujúci Číňan v KHL: Náš hokej má svetlú budúcnosť + video

Obranca Zach Yuen sa zapísal do histórie ako prvý Číňan, ktorý bodoval i skóroval v KHL. Hokejovo vyrastal v Kanade, no teraz hráva v rodnej krajine za domáci tím. Verí, že čínsky hokej sa bude ďalej rozvíjať.

Ako sa vlastne Číňan dostal k hokeju? Odpoveď je jednoduchá. Narodil sa v kanadskom Vancouveri, kde sa jeho otec presťahoval z Hong Kongu ako 15-ročný. Od malička ho to ťahalo k hokejku, ktorý je v Kanade národným športom.

„Bol som súčasťou prvej veľkej vlny čínskych hráčov. Môj otec sa usadil vo Vancouveri, kam má hokej hlboké korene. Začal som korčuľovať už ako dvojročný a zamiloval som si to. Prispel k tomu fakt, že otec bol hokejovým fanúšikom,“ povedal 23-ročný Yuen pre oficiálny ligový web.

„V juniorských ligách som hrával v obrane aj v útoku. Vždy som sníval o tom, že budem profesionálnym hokejistom,“ pokračoval hráč, ktorý prešiel aj draftom NHL. V roku 2011 si ho vybral tím Winnipeg Jets vo štvrtom kole zo 119. pozície.

Mladý Yuen sa do zámorskej profiligy napokon neprebojoval, aj v nižšej AHL odohral iba tri zápasy za Toronto Marlies. Darilo sa mu však v juniorskej WHL, kde v drese Tri-City Americans absolvoval spolu 255 duelov s bilanciou 30 gólov a 88 asistencií. V sezóne 2011/12 ovládol ligu so 45 plusovými bodmi.

Pred touto sezónou prijal Yuen ponuku hrať v rodnej Číne za nový klub Kunlun Red Star z Pekingu. Verí, že tento projekt pomôže jeho krajine v rozvoji hokeja i celkovo zimných športov pred olympiádou v roku 2022, na ktorej by si rád zahral. Bude sa konať práve v hlavnom meste Číny.

„Kunlun je prvým krokom smerom k spopularizovaniu hokeja v Číne. Nejaký čas potrvá, kým dosiahneme vytúžený rozvoj zimných športov v nasledujúcich rokoch pred olympiádou. Myslím si však, že čínska hokejová reprezentácia má svetlú budúcnosť. V blízkej budúcnosti uvidíme oveľa viac čínskych hráčov.“

Mnoho ľudí si nevedelo predstaviť, ako by mohol v Číne fungovať hokejový klub na takej vysokej úrovni akou je KHL. Tím je totiž poskladaný z hráčov mnohých národností, vrátane dvoch Slovákov. Napriek tomu má šancu zabojovať o play-off už vo svojej prvej sezóne.

„V našom tíme sa rozpráva až siedmimi jazykmi, čo je trochu šialené. Väčšina hráčov však hovorí po anglicky a hokej je jazykom sám o sebe. Na ľade nepotrebujete veľa hovoriť a hráči si rozumejú,“ dodal Yuen.

Prvý gól Číňana v KHL:


Pozri aj: Marcinko prihral na prvý gól Číňana v KHL + video
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist