ikonka
17. 09. 2010 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 2 komentáre

Marcel Hossa dal prvý gól v drese Kazane

V piatok sa v KHL odohralo sedem stretnutí. Do streleckej listiny sa zapísali traja Slováci a piati Česi. Hossa strelil premiérový gól v drese Kazane.

Hokejisti Dinama Minsk zaknihovali štvrtú výhru v sezóne, keď vo svojom piatom zápase dokázali uspieť na ľade Chabarovsku pomerom 4:2. Víťazný gól strelil Jeff Platt v 29. minúte zápasu a prihrával mu na? Tomáš Mojžiš, ktorý bol druhým najvyťaženejším mužom svojho tímu. Bodoval aj ten najvyťaženejší – slovenský obranca Peter Podhradský, ktorý mal prsty v prvom góle zápasu, ktorý strelil Spiridonov. Podhradský odohral viac ako 23 minút. Za bieloruský klub sa strelecky presadili aj Demagin a Kulakov. Andrej Mezin zaznamenal 17 zákrokov a prekonali ho len Sirokovs a Ignatushkin. Jozef Stümpel nebodoval.

Slávny tím CSKA Moskva začal ročník 2010/11 troma prehrami, čo bol najhorší štart v klubovej histórii. Dnes hrali Moskovčania v Novosibirsku, nad ktorým dokázali zvíťaziť 2:0 a do tabuľky si pripísali prvú výhru. Na úvodný gól zápasu si diváci museli počkať až do 30. minúty, v ktorej skóroval Tomáš Netík. Prihrávali mu Jan Marek a Karel Pilař. Z českých hráčov vyšiel bodovo naprázdno len obranca Petr Čáslava. Druhý gól dostal Stefan Liv, gólman Novisibirsku, v 54. minúte a jeho autorom bol Denis Paršin. K premiérovej výhre moskovského klubu dopomohol aj brankár Steve Valiquette, ktorý chytil všetkých 47 striel Sibiru a zaknihoval prvý shutout v KHL.

Magnitogorsk vyhral na domácom ľade nad Kaza?ou 4:3 a dostal sa na čelo Východnej konferencie. Domáci klub vyhrával po prvej tretine 2:0, keď sa dvakrát presadil Tomáš Rolínek. Na začiatku druhého dejstva dal Platonov tretí gól Metallurgu. Zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté, no Kaza? sa dvoma gólmi, ktoré strelili Lemtiugov a Marcel Hossa, vrátila do stretnutia. Na konci druhej tretiny však dostal Magnitogorsk do dvojgólovéheo vedenia Chlystov. Kaza? zasypala brankára Magnitogorsku, Gelašviliho, v tretej dvadsaťminútovke sedemnástimi strelami, no za jeho chrbtom skončila len jedna, ktorej autorom bol Medvedev. Asistoval mu Hossa, ktorý celkovo získal dva body.

O víťazovi stretnutia medzi Astanou a Ufou sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Z výhry 6:5 sa nakoniec radovali hráči Ufy, ktorí si do tabuľky pripísali dva body, Astana získala jeden. Autorom rozhodujúceho nájazdu bol Jakub Klepiš, ktorý strelil gól aj v normálnej hracej dobe. Okrem neho skórovali za Ufu aj Ščastlivij, dvakrát Thoresen a Viktor Kozlov. Za porazené mužstvo sa do streleckej listiny postupne zapísali Dellman, Jiří Novotný, Gavrilin, Preissing (asistoval mu Lukáš Kašpar) a Krasnoslobodcev. V dueli hrali aj Miroslav Blaťák a Tomáš Starosta (obaja Ufa). Ani jeden však nebodoval.

V dueli medzi Petrohradom a Čerepovcom bol favoritom prvý spomínaný tím, no z výhry sa nakoniec radoval Severstaľ Čerepovec, ktorý zvíťazil 3:0. Všetky góly padli v druhej dvadsaťminútovke. Ako prvý skóroval Šipačev, druhý presný zásah dal Mons a skóre zápasu uzavrel Ketov. Vasilij Košečkin zaznamenal shutout. Za SKA chytal Jevgenij Nabokov, Jakub Štěpánek bol náhradníkom. Josef Straka ani Ondřej Němec nebodovali.

Zápas medzi Mytiščim a Čechovom dopadol lepšie pre prvý spomínaný tím, ktorý zvíťazil 3:1. Jedným presným zásahom pomohli k výhre Milan Bartovič (52. minúta), autor víťazného gólu, a Zbyněk Irgl (60. minúta). Na gól mu asistoval Bartovič. Ďalší presný zásah strelil Epanchincev, ktorému prihrával Jan Bulis. Ako jediný sa z hráčov Čechova zapísal do streleckej listiny Markov, ktorý prekonal Kovaľa v deviatej minúte.

V moskovskom derby vyhralo Dynamo nad Spartakom tesne 4:3. Víťazný gól zaznamenal v 57. minúte Gorovikov. Ostatné góly Dynama strelili Tolpeko (asistenciu získal Dominik Gra?ák), Derľjuk (prihrával mu Filip Novák) a Gorovikov, ktorému nahral Gra?ák, ktorý zaznamenal druhý bod v zápase. Do bodovania sa zapísal aj útočníkov Spartaka Branko Radivojevič, ktorý strelil prvý gól v tejto sezóne. Z jeho spoluhráčov skórovali Višnevskij a Lapenkov. Za Spartak hrali Jaroslav Obšut, Ivan Baranka, ktorý sa po zranení vrátil do hry, Martin Cibák a brankár Dominik Hašek. V drese Dynama nastúpili okrem Nováka aj traja Slováci - Martin Štrbák a Juraj Kolník.

statistiky
granak mal 2 asistencie,,,,,a hodilo by sa v statistikach vyznacit slovakou inou farbou nech je v tom vacsi prehlad
17. 09. 2010, 22:09    Reagovať
sante
nabidka
Zdravím. Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas. Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma. info zde: http://walco.blog.cz/
20. 09. 2010, 11:23    Reagovať