ikonka
17. 12. 2016 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

Švajčiarsky pohár: Slováci skončili tretí po výhre 6:1 nad Francúzmi

Slovenská hokejová reprezentácia obsadila konečné tretie miesto na Švajčiarskom pohári 2016 v Bieli, keď v sobotu zdolala Francúzsko hladko 6:1.

SLOVENSKO – Francúzsko 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Góly: 6. Dravecký (Švarný), 7. Kudrna, 11. Češík (Jánošík, Bortňák), 23. Hlinka (Kudrna), 33. Mikúš (Dravecký, Švarný), 34. Cingel (Hlinka) – 56. Perret (Meunier, Chakiachvili)

Slovensko vstúpilo do zápasu aktívne a už v šiestej minúte hralo prvú presilovku. Kapitán Vladimír Dravecký ju využil na otvárací gól. Hneď z nasledujúcej akcie po 20 sekundách zvýšil stav na 2:0 presne umiestnenou strelou Andrej Kudrna. V 10. minúte si Slováci zahrali druhú presilovku. Pár sekúnd po nej strelil tretí gól Matej Češík, ktorý tečoval strelu Jánošíka. Vyhnal tak z brány Francúzov Fouquerela, ktorého nahradil Huet. Jeho tím hral v závere prvej tretine prvú presilovku, no skóre sa už nemenilo.

Slovákom vyšiel vstup aj do druhej tretiny a už v 22. minúte viedli 4:0 po góle Michala Hlinku. Ten využil druhú z troch presilovek v dueli. Ďalšiu, tentoraz 4 proti 3, potrestalo Slovensko dvojnásobne. V 33. minúte Juraj Mikúš po pekne kombinácii trafil presne z prvej a v 34. minúte Lukáš Cingel krásnym sólom zvýšil na 6:0. Čist= konto pokazil Denisovi Godlovi v 56. minúte Perret, ktorý skorigoval prehru Francúzska na 1:6.

Slovensko skončilo na turnaji na treťom mieste, Francúzi na poslednom štvrtom.

Zostava SLOVENSKA: Godla (Laco) – Ďaloga, Švarný, Mikuš, Gernát, Jánošík, Čerešňák, Trška, Šedivý – Hlinka, Suja, Dravecký – Mikúš, Cingel, Kudrna – Bortňák, Češík, Macík – Mráz.

Zostava Francúzska: Fouquerel (Huet) – Dame Malka, Hecquefeuille, Raux, Trabichet, Beron, Moisand, Dorey - Y. Treille, Meunier, Perret - Chakiachvili, Lacroix, S. Treille - Dusseau, Berthon, Bouvet - Arrossamena, Kara, Terrier

Pozri aj: Švajčiarsky pohár: Slovensko s debaklom 1:7 od Bieloruska + video