13. 01. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Slovan Bratislava odohral v piatok deviaty zápas aktuálnej domácej série proti Barysu Astana. S obmenenou zostavou zvíťazil rozdielom triedy.

SLOVAN BRATISLAVA – Barys Astana 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 28. Taffe (Sersen, Kundrátek)(PP), 29. Luš?ák (Bačík), 39. Plastino (Švarný, Chipchura), 54. Chipchura (Musatov) – 48. Bočenski (Dallman, Boyd)
Strely: 29-29, Trestné minúty: 8-6

Tímy sa v prvých minútach zápasu akoby len zoznamovali. Vo 4. minúte mal prvú väčšiu šancu Slovan, nebezpečnú strelu Taffea však Poulin vyrazil. O tri minúty neskôr na neho ten istý hráč vypálil z ľavej strany, ale tentoraz s istotou zasiahol. Domáci sa viac tlačili dopredu a mali aj streleckú prevahu. V 9. minúte mohol otvoriť skóre Skalický, ale z dorážky tesne minul bránu. Na opačnej strane sa Astana dostala do prečíslenia 2 ptoti 1, no Puškariovovi zakončenie nevyšlo. V 14. minúte sa ocitol v čistej gólovej šanci Švatný, ale zoči-voči Poulinovi neuspel. V 19. minúte mohol poslať Astanu do vedenia Šinnimin, ale s jeho prienikom si Brust poradil. Hostia otočili pomer striel, ale gól v 1. tretine nepadol.

Do 2. tretiny vstúpil Slovan s vervou. Už po polminúte mohol skóroval Jeglič, ktorý zakončoval prečíslenie po prihrávke Taffea. V 26. minúte sa hralo 4 proti 4 po vzájomnom vylúčení Luš?áka a bývalého slovanistu Barkera. V 28. minúte sa Chipchura natlačil až pred Poulina, ale ten nechal betón na ľade a šancu zneškodnil. Súpera však pritom fauloval a Slovan hral prvú presilovku. Tú využil na vedúci gól Jeff Taffe krásnou strelou švihom z pravého kruhu. O 34 sekúmd sekúnd zaburácal štadión opäť, keď Patrik Luš?ák napodobnil spoluhráča, tentoraz strelou z ľavého kruhu. Slovan hral následne prvýkrát. Na 3:0 v ?om mohol zvýšiť náskok Taffe, ale Pulin jeho strelu chytil. Astana hrala neskôr 26-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale Brust odolal. V 34. minúte mohol po peknej kľučke skórovať Cheechoo, v 36. len tesne minul zblízka bránu Chipchura. Slovan sa dočkal tretieho gólu v 59. minúte, keď tvrdá strela Plastina prešla za Poulina.

Astana bola podľa očakávaní aktívna už od úvodu 3. tretiny v snahe dohnať manko. V 47. minúte jej k tomu pomohla ďalšia presilovka. Bočenski ju využil a znížil stav na 1:3. V 50. minúte zabránil Brust kontaktnému gólu po ďalšej vyrazenej strele. V 54. minúte zneškodnil únik Dawesa. Vzápätí sa Musatov predral až ku bráne a Chipchura ho dorazil za Poulina. Domáci si už vedenie ustrážili a aj vďaka 28 zákrokom Brusta vyhrali 4:1.

Slovan ukončí 10-zápasovú domácu sériu v nedeľu proti Jugre. Do duelu vstúpi s trojzápasovou víťaznou a šesťzápasovou bodovou sériou. V tabuľke Západnej konferencie zostal 10. so 66 bodmi.

Zostrihy zo zápasu:

Zostava SLOVANA: Brust (Pogge) – Kundrátek, Sersen, Jeglič, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Musatov, Surový, Chipchura – Starosta, Bačík, Skalický, Luš?ák, Šťastný – Rosandič, Sádecký, Hlinka, Halama, Vopelka

Zostava Astany: Poulin (H. Karlsson) – Dallman, M. Semionov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Triasunov – Bochenski, Boyd, Dawes – Šinnimin, St. Pierre, Michajlis – Kučin, Puškarjov, Chuďakov – Belgibajev, Trivino, Grents – Pa?ukov