ikonka
26. 01. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Kunlun ukončil Slovanu obe úspešné série, Marcinko asistoval + video

Slovanu Bratislava nevyšiel ani druhý zápas proti nováčikovi KHL z Pekingu. Kunlun ho doma zdolal 2:0 aj vďaka bodu Slováka a ukončil mu dlhú víťaznú i bodovú sériu.

Red Star Kunlun – SLOVAN BRATISLAVA 2:0 (1:0, :, :)
Góly: 18. Collins (Rau, Mäntylä), 58. Ponikarovskij (Bellemore, Marcinko)
Strely: 25-25, Trestné minúty: 8-8

Zápas sa začal opatrnou hrou z oboch strán, tímy si prehadzujú puk medzi sebou. V prvých piatich minútach nemal ani jeden z brankárov prácu. V 7. minúte domáci darovali Slovanu prvú presilovku zlým striedaním a hrou v šestici. Až v nej prišla vôbec prvá strela na bránu v zápase – v 9. minúte Kundrátek nebezpečne pálil z ľavého kruhu. Hostia presilovku nevyužili, ale naďalej boli aktívnejší. V 11. minúte Karhunen zachránil Kunlun po strele Šťastného zblízka. O minútu neskôr si domáci opäť nedali pozor pri striedaní a Slovan hral druhú presilovku. Na rozdiel od prvej mu veľmi nevyšla a skóre sa tak nemenilo. V jej závere sa však mohlo po strele Sersena. V 17. minúte dostal prvú presilovkovú šancu Kunlun a rovno 5 proti 3. Na otvárací gól ju premenil Sean Collins. Domáci v závere hrýzli, ale náskok si už nezvýšili.

Aj v úvode druhej tretiny sa hralo zo strany na stranu a súboje prebiehali najmä v stredom pásme. Prvú väčšiu šancu na vyrovnanie stavu mal Šťastný, ktorý pred Karhunenom tečoval nahodenie Starostu. V 29. minúte sa aj Slovan previnil vyšším počtom hráčom na ľade a daroval domácim ďalšiu presilovku. Říhove protesty boli márne. Zvýšiť náskok Kunlunu mohol v polovici duelu Bakoš, ale jeho zakončenie po pekne kombinácii Brust zneškodnil. Ďalšiu veľkú šancu chytil neskôr Rauovi. Slovan sa ubránil, ale zakrátko hral opäť v oslabení. Brust v ňom podržal svoj tím aj po strele Bakoša z prvej. V 35. minúte bol po dlhšom čase vylúčený hráč Kunlunu. Najväčšiu príležitosť hostí na vyrovnanie mal v tejto početnej výhode Kundrátek. Domáci sa ubránili a udržali si vedenie 1:0.

Slovan dostal v úvode tretej tretiny šancu vyrovnať skóre v ďalšej presilovej hre. Prvou nebezpečnou strelou sa v nej prezentoval Taffe, krátko po jej skončení tvrdo vypálil Plastino. Kunlun sa však najmä vďaka Karhunenovi ubránil. V 47. minúte zasahoval opäť po šanci Cheechooa zblízka. Vzápätí mal na opačnej strane Brust šťastie po tom, čo Fleury z dorážky trafil tyčku. Slovan sa v závere snažil vyrovnať, ale Kunlun po prečíslení strelil v 58. minúte druhý gól. Ponikarovskymu naň prihral Tomáš Marcinko. Záverečná presilovka Slovana už nič nezmenila na prehre 0:2. Karhunen vychytal čisté konto s 29 zákrokmi.

Slovan tak ukončil sedemzápasovú víťaznú a 10-zápasovú bodovú sériu. Na nulu prehral prvýkrát od 22. novembra (0:3 so Soči). Utrpel len druhú prehru v roku 2017 a opäť s Kunlunom. V tabuľke Západnej konferencie zostal na 10. mieste so 78 bodmi. Najvzdialenejší výjazd sezóny zakončí v sobotu už o 8:00 ráno vo Vladivostoku.

Zostrihy zo zápasu:

Zostava SLOVANA: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Šťastný, Lušňák – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý

Zostava Kunlunu: Karhunen (A. Makarov) – Mäntylä, Järvinen, Bellemore, Z. Yuen, Jalasvaara (C), Viklund, Jing – Rau (A), Collins, Videll –Wärn, Marcinko, Ponikarovskij – Fleury, Sallinen, Bakoš (A) – J. Aľševskij, Pereskokov, Lahti