ikonka
28. 01. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Slovan si sťažil boj o play-off. Nebodoval v druhom zápase po sebe + video

Slovan Bratislava neodpovedal na prehru s Kunlunom a ani z Vladivostoku si nevezie domov žiadne body. Po prehre 1:2 si opäť skomplikoval situáciu v boji o play-off.

Admiral Vladivostok – SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 22. Šťastný (Jeglič, Chipchura) – 16. Sigariov (Wright, Morrisonn), 16. Sajustov (Fisenko, Gavrilenko)
Strely: 30-23, Trestné minúty: 6-10

Vo Fetisovovoej Aréne vládla od úvodu skvelá atmosféra. Slovan si už po 73 sekundách hry vybojoval prvú presilovku. Jedinou vážnejšou hrozbou pre Bobkova bola strela Sersena, ktorú tečoval Taffe. Vo 4. minúte mali rovnakú príležitosť domáci. Hnaní divákmi si vytvorili útočný tlak, ale skóre duelu neotvorili. Ďalšiu možnosť na to mali v polovici 1. tretiny, keď hrali dve minúty v presile 5 proti 3. Brust sa musel poriadne obracať, ale udržal si čisté konto a Slovan sa ubránil. Admiral bol však naďalej aktívnejší a v 16. minúte sa dočkal odmeny. V 16. minúte po individuálnom prieniku prekonal Brusta presnou strelou Sigariov. O 26 sekúnd neskôr bolo 2:0 po gólovej dorážke Sajustova. Slovan sa už na nič nezmohol, v 1. tretine bol prestrieľaní pomerom 4:15.

Slovan vstúpil do 2. tretiny najlepšie ako mohol. Po 69 sekundách strelil kontaktný gól a svoj druhý v sezóne Andrej Šťastný po prihrávky Jegliča spoza brány. Domáci tréner si zobral oddychový čas, no hneď po ňom mohlo byť vyrovnané. Až pred Bobkova sa do zakončenia natlačil Musatov. V 28. minúte zabránil istému gólu Sersen, ktorí zastavil prečíslenie 2 proti 1. V polovici duelu musel Brust zasiahnuť po peknom sóle Fisenka, v 32. minúte po ďalšom „brejku“ domácich a strele Bartulisa. Záver tretiny patril presilovke Admiralu, no náskok si v nej nezvýšil. Slovan však začne v početnej prevahe poslednú tretinu.

Slovan dohrával v úvode 3. tretine presilovú hru, ale vyrovnať v nej nedokázal. V 45. minúte nebezpečne vystrelil Sersen z ľavého kruhu, ale Bobkov bol pozorný. Slovanisti to na neho skúšali z rôznych pozícií, kým domáci sa spoliehali na prečíslenia. Admiral nepustil Slovan do dlhšieho útočného tlaku a takticky si bránil náskok. Hostia to v závere skúšali v šestici bez brankára, ale ani to už nestačilo.

Slovan prehral druhý zápas po sebe bez zisku bodu, a tak sa opäť neposunul z 10. miesta Západnej konferencie. Stále má 78 bodov, ale už po 55 dueloch. Musí sa spoliehať na zaváhania Jokeritu a Soči. Poslednú, štovrzápasovú domácu sériu v sezóne začne v utorok proti Jaroslavli.

Zostrihy zo zápasu:

Zostava SLOVANA: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Chipchura, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Musatov, Jeglič, Šťastný – Starosta, Luža, Skalický, Lušňák, Vopelka – Bačík, Rosandič, Pätoprstý, Šiška, Petráš

Zostava: Bobkov (Serebriakov) – Blum (A), Bartulis (C), Morrisonn, Volčenkov (A), A. Zemčonok, Gavrilenko, Kurašov, Sigariov – Fisenko, Sajustov, Sabolič – Wright, Krasnoslobodcev, Gorškov – Kazakov, Makarenko, D. Žafiarov – Barbašov, Alexejev, M. Plotnikov