ikonka
02. 02. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Dynamo zrejme pochovalo postupové šance Slovana + video

Slovan Bratislava nezvládol kľúčový zápas proti Dynamu Moskva. Prehral 1:2 a pred poslednými tromi duelmi základnej časti má len malú šancu na postup do play-off.

SLOVAN BRATISLAVA – Dynamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 28. Lušňák (Starosta) – 8. Rybakov (Hietanen, Sopin), 10. Ponšenďalov (Soloviov, Kokarev)
Strely: 41-30, Trestné minúty: 22-8

Zápas sa začal opatrne z oboch strán, aktívnejší boli v úvode hostia. V 5. minúte prvýkrát pohrozil Slovan po zakončení Lušňáka zblízka. V 7. minúte nebezpečne vystrelil Cheechoo, ale Jerjomenko bol pozorný. O minútu neskôr musel zasahovať na opačnej strane Pogge po šanci Kokareva. V 8. minúte sa mu zlomil nôž korčule a nemohol zasiahnuť proti Rybakovovi, ktorý otvoril skóre. Rozhodcovia gól nepochopiteľne uznali. Pogge, navyše, dostal osobný trest za protesty. Aby toho nebolo málo, o 96 sekúnd zvýšil náskok Dynama na 2:0 Podšenďalov po individuálnom prieniku. Rozhodený Slovan mohol následne inkasovať aj po šanciach Hietanena a Karpova. V 16. minúte si však zahral prvú presilovku, a to rovno 5 proti 3 takmer dve minúty. Gól na hokejke v nej mali Taffe, Cheechoo aj Jeglič, ale zostala nevyužitá. V 19. minúte prišla druhá po ďalšom zlom striedaní Dynama, ale predelila ju prestávka.

Slovan nestrelil kontaktný gól ani vo zvyšku dohrávanej presilovky, ale po nej mal sériu veľkých šancí. Najskôr Jeglič pálil z medzikružia, potom dorážal pred bránou Cheechoo. Jerjomenka však neprekonali. V 25. minúte zasiahol aj po bekhendovom zakončení Lušňáka zblízka. Ukrivdení diváci vo vypredanej Slovnaft Aréne naďalej hnali svoj tím vpred. Práve Patrik Lušňák ich v 28. minúte potešil gólom na 1:2, svojím piatym v sezóne. Slovan mal následne možnosť vyrovnať stav v ďalšej presilovke. Nepodarilo sa mu to, naopak, Pogge ho zachránil po úniku Tereščenka. V 35. minúte hrali pre zmenu v presile hostia, tretí gól však nepridali. Skóre sa už do prestávky nezmenilo.

Slovan sa od úvodu 3. tretiny tlačil pred bránu Dynama v snahe vyrovnať stav. Strelecky bol oveľa aktívnejší, no hostia si umne bránili náskok. V polovici tretiny mohol rozjasať tribúny Kundrátek, ale Jerjomenko jeho rýchly blafák vychytal. V 55. minúte zastavil aj tutovku Musatova. Tréner domácich si následne vzal oddychový čas. Dynamo dovtedy nevyslalo na Poggeho ani jednu priamu strelu. V 56. minúte to skúšal bekhendom Taffe a krátko po ňom sa ocitol sám pred Jerjomenkom Chipchura. Ani oni však neuspeli. Slovan to v závere skúšal v šestici bez brankára, ale vyrovnať už nedokázal. Kundrátek bol k tomu najbližšie pol minúty pred koncom, no Jerjomenko odolal. Spolu urobil 40 zákrokov.

Slova hrá už v piatok o 19:00 posledný zápas pred prestávkou proti Viťazu. Na postup stráca pred poslednými troma zápasmi stále päť bodov. Jokerit má pritom ešte duel k dobru, deviate Soči až dva a na konte o dva body viac.