Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
08. 02. 2017 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

Slovakia Cup: Zraneného kapitána zastúpia dvaja slovanisti

Slovan Bratislava bude mať napokon na Slovenskom pohári 2017 v Nitre troch zástupcov. K Patrikovi Lušňákovi sa pridajú Andrej Šťastný a Ivan Švarný.

Obe čerstvé posily z KHL spolu s Jakubom Sujom z Košíc (Tipsport liga) nahradia v zostave Slovenska kapitána Vladimíra Draveckého, Juraja Mikuša a Christiána Jaroša, ktorých vyradili z hry zranenia.

„Ako zvyčajne, musíme vždy počítať s nejakými zraneniami. Vlado Dravecký má zranené triesla, absolvuje ešte vyšetrenia v Prahe, po ktorých by mal prísť za nami, ale hrať pravdepodobne nebude. Ospravedlnili sa aj Juraj Mikuš a Christián Jaroš a rovnako aj Trška, ktorý mal byť náhradník,“ informoval oficiálny web SZĽH tréner Zdeno Cíger po utorkovom zraze národného tímu.

Jaroš vypadol z nominácie už tretíkrát po sebe. „Je to smola, má záujem, ale ochorel. Už je to tretia akcia. Najprv to bol otras mozgu, potom zápal lakťa a teraz viróza. Dúfam, že nabudúce už bude v poriadku,“ povedal Cíger, ktorému bude chýbať viacero opôr. „Okrem Nagya, ktorý to zdôvodnil tak, že ešte nie je nastavený na reprezentáciu, už skôr vypadli aj Tomáš Surový, ktorý má zranené slabiny a Michel Miklík.“

Trojica hráčov pražskej Sparty – Andrej Kudrna, Martin Gernát a Lukáš Cingel, chýbala na zraze, pretože hrala vo finále Ligy majstrov (CHL) proti Frölunde. Švédsky tím obhájil titul z roku 2016. Všetci traja vynechajú štvrtkový prípravný zápas v Nových Zámkoch proti Rusku.

Draveckého budú ako alternatívni kapitáni zastupovať traja hráči z KHL. „Vlado má v tomto tíme jasné miesto – je kapitán. Počas najbližších troch zápasov nebudeme mať kapitána, ale troch mužov, ktorí budú mať na drese „áčko“. Sú nimi Ivan Švarný, Michal Čajkovský a Tomáš Marcinko. Čo je pre nás pozitívne, Vlado sa k nám pripojí a bude s tímom počas všetkých troch zápasov,“ dodal Cíger.

Slováci odštartujú domáci turnaj v Nite v piatok o 18:00 súbojom proti Rusom, v sobotu si v rovnakom čase zmerajú sily s jedným z dvojice Bielorusko-Švajčiarsko.

Nominácia Slovenska na prípravný zápas proti Rusku:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR, 15/0), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR, 15/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 7/2), Peter Čerešňák (HC Plzeň, ČR, 39/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR, 6/1), Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd., 166/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, ČR, 32/2), Eduard Šedivý (HC Košice, 12/1), Juraj Valach (Piráti Chomutov, ČR, 21/0), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava, KHL, 106/3)

Útočníci: Martin Bakoš (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 31/5), Dávid Buc (HC'05 Banská Bystrica, 5/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR, 11/2), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, ČR, 63/7), Tomáš Hrnka (HC Plzeň, ČR, 20/3), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 69/13), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR, 14/6), Patrik Lušňák (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 58/10), Radoslav Macík (HK Nitra, 9/1), Tomáš Marcinko (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 51/4), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR, 23/2), Marek Slovák (HK Nitra, 0/0), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava KHL, 45/2), Jakub Suja (HC Košice, 5/0)
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist