ikonka
13. 03. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Zaripov opäť strelil hetrik, Moziakin vytvoril ďalší rekord KHL! + video

V pondelok sa hrali tretie zápasy semifinále Východnej konferencie. Obhajca titulu zdolal Astanu a vybojoval si postupový mečbal. Danis Zaripov strelil ďalší hetrik, Sergej Moziakin opäť prepísal históriu.

Danis Zaripov zaznamenal už tretí hetrik v tohtoročnom play-off, druhý po sebe a tretí v posledných štyroch zápasoch. Pomohol ním Magnitke vyhrať v Astane 5:3. Obhajcovi titulu tak chýba jediný triumf na postup do finále Východnej konferencie. Víťazný gól strelil Jan Kovář, skóroval aj Sergej Moziakin. Obaja pridali po dve asistencie, Vasilij Košečkin urobil 40 zákrokov. O všetky góly domáceho Barysu sa postaral Dustin Boyd. Využil na to tri presilové hry, posledné dve v 59. a 60. minúte duelu. Metallurg tiež skóroval trikrát v početnej výhode. Astana ho prestrieľala 43:34, ale o dva dni bude čeliť vyradeniu.

Zaripovov hetrik bol piaty, ktorý v tomto play-off zaznamenali hráči Magnitogorska. Okrem neho sa to podarilo aj Kovářovi a Oskarovi Osalovi. Spolu ich v lige bolo sedem, keďže sa k nim pridali Maxim Karpov z Dynama a Boyd. Moziakin získal dve asistencie a s ich celkovým počtom 389 sa stal historickým lídrom KHL. O jednu predbehol Alexa Radulova.

Omsk prehrával v prvom zápase na ľade Kazane po prvej tretine 1:3, ale troma gólmi otočil skóre a po výhre 4:3 znížil stav série na 1-2. Víťazný gól strelil v polovici predĺženia David Booth. Dva góly a asistenciu si pripísal Iľja Zubov, tri prihrávky nazbieral Jevgenij Medvedev. Hostia vyrovnali na 3:3 dvoma presilovkovými gólmi, ten druhý padol v 58. minúte. Jednu presilovku využila aj Kazaň. Domáci brankár Emil Garipov urobil pri prehre 40 zákrokov, Dominik Furch o tri menej.