ikonka
18. 03. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Hviezdny moskovský klub má po sezóne! + video

Víťaz základnej časti a finalista ostatnej sezóny KHL si nezopakuje súboj o Gagarinov pohár. Jaroslavľ totiž využila druhý postupový mečbal a vyradila CSKA Moskva už v druhom kole play-off.

Lokomotiv využil domáce prostredie a ukončil sezónu najlepšiemu tímu dlhodobej časti ročníka 2016/17 po výhre 3:1. Jediný gól pritom moskovský klub strelil až v 58. minúte v presilovej hre, keď Stephane Da Costa pokazil čisté konto Alexandrovi Sudnicinovi. Ten so 44 zákrokmi doviedol Jaroslavľ do finále Západnej konferencie proti Petrohradu. Gólmi ho zariadili Pavel Kraskovskij, Maxime Talbot a Andrej Loktinov, ktorí prekonali Iľju Sorokina z 26 striel. Poslední dvaja využili presilovky. Zápas nedohral hosťujúci Grigory Panin, ktorý dostal až 50 trestných minút za úder do hlavy a krku. Rozhodcovia mu udelili dva vyššie päťminútové tresty a dve vylúčenia do konca duelu.

CSKA vypadlo v konferenčnom semifinále KHL celkovo tretíkrát, no medzi štvoricu najlepších nepostúpilo prvýkrát po dvoch rokoch. Tie boli jeho najúspešnejšími v súťaži, predtým skončilo trikrát v prvom kole a raz sa ani nedostalo do play-off. Pre Jaroslavľ ide o štvrtú účasť vo finále konferencie. Ďalej v KHL zatiaľ neprešiel.