ikonka
08. 04. 2017 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Petrohrad aj bez dvoch najväčších hviezd vyhral úvodné finále! + video

V sobotu odštartovalo finále deviatej sezóny KHL súbojom obhajcu titulu s druhým najlepším tímom základnej časti. Deväťgólovú prestrelku vyhral Petrohrad, ktorý sa ujal vedenia v sérii.

Finále Gagarinovho pohára:

METALLURG MAGNITOGORSK – SKA PETROHRAD 4:5 (0:1, 3:2, 1:2)

Góly: 22. Timkin (Tereščenko, Kosov), 24. Moziakin, 40. Antipin (Lee, Moziakin)(PP), 60. Filippi – 17. Ketov (Hersley, Belov)(PP), 34. Dadonov (Gusev), 35. Prochorkin (Hersley, Barabanov), 56. Hersley (Šipačov, Gusev)(PP), 57. Dadonov
Strely: 34-34, Trestné minúty: 33-29

Petrohrad použil proti Magnitke jej najsilnejšiu zbra? – presilové hry. Využil dve a zvíťazil v úvodnom finále 5:4. Dva góly, vrátane parádneho víťazného v 57. minúte, strelil Jevgenij Dadonov, Patrik Hersley zaznamenal gól a dve asistencie. Skórovali aj Nikolaj Prochorkin a Jevgenij Ketov. Igora Šesťorkina prekonali z 34 striel dvojbodový Sergej Moziakin, Viktor Antipin, Jevgenij Timkin a Tomáš Filippi. Dvojica Vasilij Košečkin a Iľja Samsonov čelila rovnako 34 strelám.

V napínavom a tvrdom súboji sa skóre viackrát menilo. Hostia viedli po prvej tretine 1:0, ale domáci otočili stav dvoma gólmi za 81 sekúnd. Niečo podobné však dokázalo aj SKA, ktoré skórovalo dvakrát za 70 sekúnd. Päťgólovú druhú tretinu zakončil Metallurg úspešnou presilovkou. Vyrovnaný zápas napokon rozhodli ďalšie dva rýchle góly Petrohradu v posledných piatich minútach hry. Kontaktný gól už prišiel neskoro – 11 sekúnd pred koncom.

Víťazné sólo Dadonova:

Zápas priniesol okrem gólových hodov aj dva škaredé zákroky na hlavu, za ktoré rozhodcovia udelili vyššie tresty a agresorov vylúčili do konca duelu. Prvým sa prezentoval domáci Oskar Osala, ktorý v 28. minúte atakoval Nikolaja Prochorkina. V 37. minúte sa podobného faulu dopustil hviezdny Iľja Kovaľčuk proti Janovi Kovářovi.