Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
16. 04. 2017 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Padlo rozhodnutie. Bol víťazný gól Petrohradu regulérny? + video

Štvrtý zápas finále Gagarinovho pohára rozhodol sporný gól, ktorému predchádzalo rovnako sporné vylúčenie. Rozhodcovská komisia KHL sa na oba incidenty pozrela a vyniesla ortieľ.

Pozri aj:
Životný zápas obrancu priniesol Petrohradu majstrovský mečbal! + video

Hlavný kontrolný orgán arbitrov v lige usúdil, že oba verdikty boli správne a Petrohrad zaslúžene zvíťazil doma nad Magnitogorskom 3:2. V sérii vedie už 3-1 na zápasy a v nedeľu môže získať titul.

Prvým sporným momentom bolo vylúčenie útočníka Metallurgu Danisa Zaripova za zákrok na Vadima Šipačova v 52. minúte. Dostal dve minúty za nedovolené bránenie v hre a na trestnej lavici si poriadne zanadával. Komisia potvrdila, že Zaripov nakorčuľoval do súpera, pričom obmedzil jeho pohyb.

Vylúčenie Zaripova:


Druhý momentom bol víťazný gól v nasledujúcej presilovej hre SKA v 53. minúte. Dinar Chafizulin skóroval po tom, čo strela Patrika Hersleya trafila Vasilija Košečkina do masky. Rozhodcovia však neprerušili hru a gól uznali napriek tomu, že brankár bol zjavne otrasený.

Chafizulinov sporný víťazný gól:


Aké vysvetlenie podala komisia?

„Ak brankára trafí tvrdá strela počas hry do masky, hra by mala byť prerušená iba v prípade, že sa súper ihneď nedostane do gólovej príležitosti.“ Keďže Chafizulinovi sa puk odrazil rovno na hokejku pred prázdnu bránu, gól bol regulérny.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist