Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
23. 04. 2017 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Prezident KHL: Máme za sebou najlepší ročník

Piatym zápasom finále Gagarinovho pohára sa na Veľkonočnú nedeľu skončila v poradí deviata sezóna KHL. Priniesla niekoľko rekordov a pamätných okamihov, ale aj kontroverzií. Ako ju hodnotí ligový prezident?


„Bola to zatiaľ najzaujímavejšia sezóna. Budúca bude, dúfam, ešte lepšia, ale už tretí rok po sebe sme zaznamenali veľký divácky záujem. Zápasy navštívilo spolu takmer 6 miliónov fanúšikov a prepísali sme tiež rekordy v televíznej sledovanosti. Teraz popracujeme na tom, aby bola jubilejná 10. sezóna ešte vzrušujúcejšia,“ vyhlásil Dmitrij Černyšenko pre ligový web.

„Bola to dlhá a intenzívna sezóna – takmer 200 dní a 870 zápasov (v základnej časti, pozn. red.). Aby takou bola, museli sme odviesť veľa tvrdej práce. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, ktorí nás neprestali sledovať a gratulujem SKA k majstrovskému titulu.“


Vedúci predstaviteľ nadnárodnej súťaže sa vyjadril aj k rozhodcom. Viacero ich verdiktov počas sezóny (hráči a tréner Slovana Bratislava by vedeli rozprávať) i v samotnom finále bolo minimálne sporných. Černyšenko to chápe a ubezpečil, že bude pracovať na zefektívnení práce arbitrov.

„Emócie sú v play-off vybičované, takže viem dobre pochopiť reakcie porazeného tímu. Je to však v rukách profesionálnych názorov našich rozhodcov. Šéf rozhodcovskej komisie mi potvrdil, že všetky kľúčové rozhodnutia boli posúdené. Rozhodcovia sa nedopustili fatálnych chýb, ktoré by významne ovplyvnili výsledky zápasov.“

„Nehovoríme, že boli perfektní, pretože nič nie je bez chýb, ale základom je, aby sme sa snažili byť viac profesionálni a efektívnejší. Budeme naďalej pracovať na zlepšovaní,“ dodal Černyšenko pre ruský R-Sport.

Pozri aj:
Padlo rozhodnutie. Bol víťazný gól Petrohradu regulérny? + video

PREHĽAD VÍŤAZOV KHL:

2009 – Ak Bars Kazaň
2010 – Ak Bars Kazaň
2011 – Salavat Julajev Ufa
2012 – Dynamo Moskva
2013 – Dynamo Moskva
2014 – Magnitogorsk
2015 – Petrohrad
2016 – Magnitogorsk
2017 – Petrohrad

Zdroj: oficiálny web KHL
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist