ikonka
28. 04. 2017 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

Príprava na MS: Slováci uspeli v Nórsku + video

Slovenskí hokejisti odštartovali v piatok záverečnú časť prípravy na tohtoročný svetový šampionát v Paríži a Kolíne nad Rýnom. V prvom z dvoch duelov v nórskom Hamare zdolali domáci tím 3:2.

Nórsko – SLOVENSKO 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 37. Thoresen (Reichenberg, Lesund), 49. Olimb (Thoresen)(PP) - 13. Bližňák (Skalický)(OS), 20. Miklík (Čerešňák)(PP), 56. Bakoš (Kudrna)
Trestné minúty: 10-10

Zápas sa začal opatrne z oboch strán, tímy sa dlho len oťukávali. Prvú veľkú šancu domácich spálil v polovici prvej tretiny Patrick Thoresen. Ján Laco jeho strelu zblízka vyrazil na tyčku svojej brány. Gólovo udreli ako prví Slováci, keď vo vlastnom oslabení otvoril skóre v 13. minúte Mário Bližňák. V závere tretiny zvýšil náskok hostí na 2:0 Michel Miklík, ktorý tentoraz využil presilovú hru. Nóri v prostrednej tretine pridali a mali viacero šancí na strelenie kontaktného gólu. To sa im napokon podarilo po dlhšom útočnom tlaku v závere tretiny zásluhou pohotového Thoresena. Domáci boli naďalej aktívni a v polovici tretej časti hry vyrovnal skóre Ken André Olimb v presilovej hre. O výhre Slovenska však rozhodol v 56. minúte presnou strelou Martin Bakoš.

Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili Laca a dvojbodového Thoresena. Slovensko ukončilo sériu troch prehier proti Nórsku a vylepšilo si celkovú vzájomnú bilanciu na 20-7-2. Posledný prípravný zápas odohrajú Slováci proti rovnakému súperovi v sobotu o 18:00 opäť v nórskom Hamare.

Zdeno Cíger, tréner SR: „Teší ma, že mužstvo začalo hrať kolektívne a disciplinovane tak ako by to už malo vyzerať. Boli tu noví hráči, ktorí sa výborne chytili, hrali efektívne a bolo ich vidieť, takže som spokojný. Samozrejme, našli sa aj veci, ktoré ešte musíme doladiť. Ušla nám druhá tretina, tam sme akosi nestíhali. Ale v tretej sme opäť hrali to, čo sme chceli. Potiahol nás kolektív a dobre to dopadlo. Bol to obraz hry, aký si predstavujem. Som rád, že sme ukázali disciplínu, že vieme dávať góly. A keď ich dáme vždy viac ako súper, tak bude dobre.“

Martin Bakoš, útočník SR: „Začali sme veľmi dobre, vybudovali sme si náskok. Škoda druhej tretiny, tam nám trošku ušli, ale bolo to preto, lebo sme nehrali to, čo sme si povedali. V tretej dvadsaťminútovke sme už opäť hrali svoju hru a to, že mi to tam padlo a bol z toho víťazný gól, je už len bonus. Myslím si, že ak budeme takto hrať, každý bude mať s nami problémy.“

Zostava SLOVENSKA: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Mikuš, Gernát, Jánošík, Čerešnák, Šedivý, Trška – Skokan, Suja, Dravecký - Bakoš, Cingeľ, Kudrna- Haščák, Bližňák, Miklík, - Skalický, Lušňák, A. Šťastný (Hrnka)

Zostava Nórska: Haugen (Haukeland) – Holös, Lesund, Nörstebö, Ödegaard, Johannesen, Sveum, Ström – Thoresen, K. Olimb, Reichenberg – M. Olimb, Bastiansen, M. Olsen – Trettenes, Forsberg, Olden – T. Olsen, Roest, Karterud – Haga

Zdroj: oficiálny web SZĽH