Slovenskí hokejisti v sobotu ukončili prípravné obdobie pred májovým svetovým šampionátom v Paríži a Kolíne nad Rýnom. Nórsko zdolali aj druhýkrát za dva dni, tentoraz na nulu.

Nórsko – SLOVENSKO 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 37. Matoušek (Kozák, Zigo), 44. Zigo (OS), 45. Miklík (Haščák)
Trestné minúty: 4-4

Lepší vstup do zápasu mali Nóri, ktorí niekoľkokrát nebezpečne ohrozili Júliusa Hudáčka. Neskôr ožili aj Slováci, ale v prvej tretine gól nepadol. Aj v prostrednej časti hry boli aktívnejší domáci hráči, ktorí mali najväčšiu šancu na vedúci gól v 28. minúte. Aleksander Reichenberg však nepremenil nariadené trestné strieľanie po tom, čo ho v úniku fauloval Michal Sersen. Čo nevyšlo Nórom, podarilo sa Slovákom. V 37. vypálil Lukáš Kozák hneď po vhadzovaní a Tomáš Matoušek vyrazený puk dopravil bejzbalovým úderom za chrbát Söberga. Bol to jeho prvý reprezentačný gól. Úvod tretej tretiny pre zmenu vyšiel hosťom, ktorí dvoma gólmi za 108 sekúnd zvýšili svoj náskok už na 3:0. Najskôr skóroval Tomáš Zigo z úniku vo vlastnom oslabení a zakrátko sa presadil aj nikým nestrážený Michel Míklík z medzikružia. Slovensko si už ustrážilo jasnú výhru.

Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili dvojbodového Ziga a domáceho Johannesa Johannesena. Z ôsmich prípravných duelov vyhrali Slováci päť. Hudáček štartoval v piatich z nich, pričom pri všetkých troch triumfoch vychytal čisté kontá. S Nórskom si Slovensko po víťaznom dvojzápase vylepšilo celkovú bilanciu na 21-7-2. Majstrovstvá sveta odštartuje v sobotu 6. mája zápasom proti Taliansku.

Zostava SLOVENSKA: J. Hudáček (J. Laco) – Čajkovský, P. Čerešňák, Gernát, A. Jánošík, L. Kozák, J. Mikuš, P. Trška, Sersen – Bližňák, Cingeľ, Dravecký, M. Haščák, Hrnka, A. Kudrna, T. Matoušek, Miklík, Skalický, Skokan, Suja, A. Šťastný, Zigo

Zostava Nórska: Söberg (Haugen) – Johannesen, Holös, Nørstebø, Lesund, Ström, Sveum, Sørvik, Ødegaard – Bastiansen, K. Forsberg, Haga, Trettenes, Karterud, Martinsen, Olden, K.A. Olimb, M. Olimb, Rosseli Olsen, Valkvae Olsen, Reichenberg, Roest, Thoresen

Zdeno Cíger, tréner SR: „V úvode stretnutia sme to mali dosť náročné. Nórom, ktorí dnes  túžili ukončiť prípravu víťazstvom, sme nestíhali v tejto fáze korčuliarsky.  Bolo však kľúčové, že sme tento tlak ustáli. Oporu sme mali v brankárovi Hudáčkovi, dôležitá bola naša efektivita v útoku. Mužstvo začalo postupne komunikovať, chlapci  si pomáhali a Nórom s pribúdajúcim časom ubúdali sily. Bolo vidno, že začiatok duelu ich stál v tomto smere veľa.“

Neprehliadnite:
Príprava na MS: Slováci uspeli v Nórsku + video

Sumár prípravných zápasov Slovenska pred MS 2017 (v rámci Euro Hockey Challenge):

Dánsko – Slovensko 0:2 (6. apríla, Odense)
Dánsko - Slovensko 0:2 (8. apríla, Aalborg)
Slovensko - Švajčiarsko 1:2 (13. apríla, Trenčín)
Slovensko - Švajčiarsko 0:3 (15. apríla, Žilina)
Slovensko - Fínsko 0:3 (19. apríla, Košice)
Slovensko - Fínsko 3:2 (21. apríla, Bratislava)
Nórsko - Slovensko 2:3 (28. apríla, Hamar)
Nórsko - Slovensko 0:3 (29. apríla, Hamar)