Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
19. 05. 2017 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Jokerit získal dlhoročného brankára v NHL!

Tím Jokerit Helsinki získal do svojich radov skúseného domáceho brankára. V piatok informoval, že podpísal ročnú zmluvu s opciou na ďalší rok s Karrim Rämom.


Tridsaťročný Fín má za sebou spolu 159 zápasov v zámorskej NHL v dresoch Calgary Flames a Tampy Bay Lightning. Floridský klub ho draftoval v roku 2004 v šiestom kole a strávil v ňom prvé tri roky.

Ďalšie tri neskôr pôsobil v tíme z kanadskej Alberty, s ktorým absolvoval aj sedem duelov v bojoch o Stanley Cup. V NHL naposledy chytal v sezóne 2015/16.Rämö sa vracia do KHL po štyroch rokoch. Rovnaké obdobie bol členom tímu Avangard Omsk, za ktorý odchytal 173 duelov v základnej časti a ďalších 50 v play-off. V roku 2012 ho doviedol do finále Gagarinovho pohára, pričom zaznamenal najviac čistých kônt v lige (3). Dvakrát bol nominovaný do Zápasu hviezd KHL.

Robustný a psychicky odolný gólman má na konte aj titul vo fínskej najvyššej súťaži (HPK Hämeenlinna, 2006) a s reprezentáciou „Suomi“ získal bronzovú medailu na MS 2008. V uplynulom ročníku odchytal spolu len 14 zápasov za Toronto Marlies v AHL a Pelicans Lahti v domácej Liige.


Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist