ikonka
15. 09. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan uspel v Chabarovsku a ukončil sériu prehier! + video

Slovan Bratislava ukončil v piatok sériu piatich prehier, keď vyhral na ľade ďalekého Chabarovska tesne 3:2. Z triumfov sa tešili aj zvyšní dvaja Slováci v ostatných dueloch dňa.

Amur Chabarovsk – SLOVAN BRATISLAVA 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 15. Kuzmin (Li, Potechin), 49. Kvapil (Frolov, Zohorna) – 23. Mikúš (Smoleňák), 29. Šťastný (Voráček, Viedenský), 31. Řepík (Ebert, Kašpar)(PP)
Strely: 40-16 (12-4, 16-6, 12-6), Trestné minúty: 8-8 (2-6, 2-0, 4-2)

Slovan hral od úvodu tvrdo, čo vyústilo do dvoch rýchlych vylúčení po sebe. Už po 53 sekundách hry putoval na trestnú lavicu Meszároš. Vo 4. minúte Hrnka prišpendlil na mantinel Jordána a opäť oslabil svoj tím. Chabarovsk, ktorý je na presilovkách štvrtým najlepším tímom súťaže, však Štěpánka neprekonal. Slovan sa dostal do prvej šance v 8. minúte, keď Hecl vyskúšal pozornosť Metsolu. Presne po 14 minútach duelu však už nestihol zareagovať na nečakanú teč Denisa Kuzmina z tesnej blízkosti brány po strele Liho. Rozhodcovia po prezretí záznamu odobrili vedúci gól Amuru. Ten v prvej tretine prestrieľal Slovan 12-4.

Druhá tretina sa začala hrou štyroch proti štyrom. V jej závere sa rútil sám na Štěpánka Viačeslav Ušenin, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Smoleňák vzápätí poslal do úniku Juraja Mikúša, ktorý hneď po návrate z trestnej lavice vyrovnal stav na 1:1. V 26. minúte už mohol Slovan viesť, ale Skalický trafil bekhendom z uhla iba tyčku. V 27. minúte si dal Štěpánek takmer vlastný gól po strele Zohornu, ale napravil svoju chybu. V strede zápasu Slovan zatlačil súpera a výsledkom bol gól na 2:1. Andrej Šťastný šikovne usmernil do brány strieľanú prihrávku Voráčka. O dve minúty neskôr už bolo 3:1, keď Michal Řepík po 17 sekundách využil úvodnú presilovku hostí. V 35. minúte opäť podržal svoj tím Štěpánek, ktorý vychytal Byvaľceva po prečíslení domácich. Amur prestrieľal Slovan 16-6, ale tretinu prehral 0:3.

V 45. minúte najskôr Metsola zasiahol proti strele Řepíka a na opačnej strane Štěpánek zlikvidoval ďalšie prečíslenie Amuru. V 49. minúte však už nemal nárok pri dorážke Kvapila, ktorý strelil kontaktný gól na 2:3. Slovan predtým nedokázal zvýšiť svoj náskok v druhej presilovke. Do konca tretiny hrali ešte oba tímy v početnej výhode, ale skóre sa nezmenilo. Po oddychovom čase to Amur skúsil v závere bez brankára, ale nedokázal vyrovnať. Slovan tak najmä vďaka 38 zákrokom Štěpánka zvíťazil 3:2. Mesola čelil iba 16 strelám a jeho tím prehral piaty duel po sebe.

Řepíkov víťazný gól:

Slovan teraz čaká päťňová prestávka. Najbližší zápas odohrá až v stredu na domácom ľade proti Kazani.

Zostava Chabarovska: Metsola (Kiseľov) – Kolář (A), Kondratiev, Jordán, Kuzmin, Aťušov (C), Averin, Kalinin – Potechin, Byvaľcev, Li – Kvapil, Frolov (A), Zohorna – Via. Ušenin, Grkov, Vl. Ušenin – Gubin, Klopov, Veličkin – Zaseda

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Mazanec) – Barker, Ebert, Kašpar, Genoway, Řepík – Taimi, Meszároš, Hrnka, Mikúš, Smoleňák – Švarný, Voráček, Skalický, Viedenský, Šťastný – Kozák, Hedera, Hecl, Sádecký, Sloboda

Kunlun s ďalším čistým kontom

Magnus Hellberg zastavil všetkých 42 striel hráčov Viťazu a doviedol Kunlun k domácej výhre 2:0. Gólmi ju zariadili Brule a Yuen. Slovenský obranca Marek Ďaloga odohral v zápase 15 minút a tri sekundy, počas ktorých zblokoval dve strely súpera.

Jekaterinburg vyhral v Minsku

Z triumfu sa tešil aj posledný Slovák v akcii, obranca Michal Čajkovský. Pri výhre Jekaterinburgu 3:1 v Minsku odohral 19 minút a 17 sekúnd ako štvrtý najvyťažovanejší hráč tímu. Zaznamenal počas nich bodyček a až štyri bloky, druhý najvyšší počet spomedzi jeho spoluhráčov.