ikonka
25. 09. 2017 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan prišiel o bod v závere. CSKA vyhralo vďaka gólu z 60. minúty + video

Bratislavský Slovan sa v prvý deň nového týždňa predstavil na ľade moskovského CSKA. Na zápas nebude spomínať v dobrom - o bodový zisk prišiel pár sekúnd pred koncom tretej tretiny.

CSKA Moskva – SLOVAN BRATISLAVA
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Ljubimov (Andronov, Telegin), 26. Ničuškin (K. Petrov), 60. Telegin – 4. Hrnka (Smoleňák), 45. Despres (Kašpar, Řepík)
Strely: 43-23 (16-10, 14-6, 13-7), Trestné minúty: 6-10 (4-4, 2-4, 0-2)

Slovan sa v prvej tretine na ľade favorizovaného celku prezentoval sympatickým výkonom a hra bola pomerne vyrovnaná. Oba tímy si vytvorili niekoľko šancí. Ako prvý svoju príležitosť využil bratislavský tím, keď už vo štvrtej minúte skóroval Hrnka a potrestal tak vylúčenie Petrova. Vedenie vydržalo len do ôsmej minúty, keď Ljubimov vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržal až do prvej prestávky.

V druhej dvadsaťminútovke sa už domácim hráčom podarilo napĺňať papierové predpoklady a mali viac z hry. V 26. minúte sa to pretavilo aj do vedúceho gólu na 2:1, ktorý vsietil Ničuškin. Aj Slovan však dokázal hroziť, najmä Kašpar spálil niekoľko šancí. Domáci však svoje vedenie už nezvýšili, a tak pred poslednou tretinou zostalo všetko ešte otvorené.

Slovanu vyšiel vstup do tretej tretiny a už v jej piatej minúte vyrovnal stav strelou do odkrytej brány Despres. Armádny klub sa následne snažil streliť rozhodujúci gól a jeho aktivita bola veľká. Už keď to vyzeralo na predĺženie, rozhodol duel Telegin. Domácich fanúšikov zdvihol zo sedačiek len 12 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď využil zaváhanie Eberta.

Slovan odštartuje v stredu o 19:00 šesťzápasovú domácu sériu odvetou proti Viťazu. Aj po 14 dueloch sezóny má na konte iba 12 bodov a patrí mu predposledné miesto v Západnej konferencii.

Zostava CSKA: Johansson (Sorokin) – Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Pašnin, Ar. Sergejev, Ožiganov – Platt, Grigorenko, Scott – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Tělegin, Andronov, Ljubimov.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Despres, Meszároš, Švarný, Taimi, Ebert, T. Voráček, Boldizar, Bačík – Genoway, Řepík, Kašpar – Skalický, Šťastný, J. Mikúš – Buchtele, Smoleňák, Hrnka – Sádecký, Hlinka.