ikonka
05. 10. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan prehral s Torpedom na nulu pred historicky najnižšou návštevou!

Slovan Bratislava nenadviazal na predošlú gólovú erupciu a vo štvrtkovom zápase nestrelil ani jeden gól. S Nižným Novgorodom prehral doma futbalovým výsledkom 0:1 pred rekordne nízkym počtom divákov.

SLOVAN BRATISLAVA – Torpedo Nižný Novgorod 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Paršin
Strely: 31-31 (8-12, 9-10, 14-9), Trestné minúty: 12-14 (2-2, 8-8, 2-4)

Torpedo malo v prvej tretine viac z hry a bolo aj strelecky aktívnejšie, ale mohlo inkasovať ako prvé. V 7. totiž Genoway trafil tyčku Lisutinovej brány. Slovan následne ubránil prvú presilovku hostí, ale v 15. minúte im vlastnou chybou daroval vedúci gól. Strelil ho Denis Paršin a musel ho potvrdiť video rozhodca. V závere tretiny si zahrali prvýkrát v presile aj domáci. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Barker, ktorého delovka od modrej čiary však zasiahla Lisutina do masky.

Druhá tretina priniesla vyrovnanejší hokej, ale aj po štyri vylúčenia na oboch stranách. Oba tímy si zahrali aj krátke presilové hry o dvoch hráčov, ale zostali nevyužité. V 32. minúte Lisutinovi pomohla druhýkrát v zápase konštrukcia jeho brány, tentoraz po strele Voráčka. To bola najväčšia šanca prostrednej dvadsaťminútovky, v ktorej sa napokon skóre nemenilo. O čosi strelecky aktívnejší boli opäť hostia.

Prvá polovica záverečnej časti hry vyšla lepšie Torpedu. Mazanec sa zaskvel najmä pri šanciach niekdajšieho slovanistu Kundrátka a Gračova. Neskôr však Slovan zvýšil aktivitu v snahe vyrovnať stav. Veľké príležitosti nevyužili Smoleňák v 56. a Buchetele v 58. minúte, keď nedokázal prekonať ležiaceho Lisutina. Domáci to v závere skúsili pri hre bez Mazanca so šesticou hráčov, ale Listin neinkasoval. V tretej tretiny chytil všetkých 14 striel a spolu 31 pri čistom konte. Mazanec urobil iba o jeden zákrok menej.

Predposledný piaty zápas aktuálnej domácej série odohrá Slovan v sobotu proti Rige. Ten štvrtkový sledovalo iba 5 712 divákov, čo je nový negatívny rekord klubu od vstupu do KHL.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Kožiak) – Švarný (A), Meszároš (C), Barker, Ebert, Després, Voráček, Kozák, Boldižár – Hlinka, Co. Genoway, Řepík – Skalický, Hrnka, Buchtele – Hecl, Sádecký, Sloboda – Šerbatov, Mikúš, Smoleňák (A)

Zostava Torpeda: Lisutin (Molkov) – Želdakov, Kundrátek, Mamašev, Grigorijev, Barancev, Fatkulin, Medvedev – Stoľarov (C), Galuzin, Paršin – Žukov, Tičar, Daugaviņš (A) – Lazarev, Dugin, Gračov (A) – Urakov, Mozer, Potapov – Veriajev