Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
06. 10. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan vyhodil Říhu a vymenoval jeho nástupcu!

Tím Slovan Bratislava sa rozhodol ukončiť spoluprácu s hlavným trénerom Milošom Říhom. Zároveň hneď vymenoval do funkcie jeho nástupcu, ktorým sa stal Eduard Zankovec.


„Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižný Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“ zdôvodnil trénerskú zmenu generálny manažér Patrik Ziman.

Říha odtrénoval na lavičke Slovana 142 zápasov s bilanciou 66-76 ako najdlhšie pôsobiaci kouč od jeho vstupu do KHL. V roku 2015 ho doviedol do play-off, kde však nevyhral ani jeden raz. Říha viedol Slovan aj v slovenskej najvyššej súťaži a tešil sa z dvoch majstrovských titulov (2001/02, 2004/05).

Novým hlavným trénerom „belasých“ sa stal Bielorus Eduard Zankovec, ktorý si ponechá súčasných asistentov i ostatných spolupracovníkov. Má za sebou bohaté skúsenosti z KHL, kde pôsobil v Petrohrade, Omsku v minulej sezóne v Astane. Rodák z Minska si v roku 2012 vyskúšal atmosféru finále. Pracoval aj ako asistent trénera bieloruskej reprezentácie.


„Jasným cieľom tohto tímu je dostať sa do play-off. Myslím si však, že na to potrebujete hrať lepšie ako momentálne,“ načrtol Zankovec svoje ambície v novom pôsobisku v rozhovore pre oficiálny web Slovana. Prezradil aj herný štýl, ktorý mu najviac vyhovuje:

„Zakladám si na tom, aby sme hrali čo najviac s pukom. Samozrejme, vždy závisí hra aj od súpera, proti ktorému nastupujete, tomu sa prispôsobí taktika. No mám rád, keď má moje mužstvo puk pod kontrolou na svojich hokejkách a hrá s ním čo možno najrýchlejšie.“
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist