ikonka
09. 10. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan zdolal Soči, prvá výhra pre nového trénera!

Slovan Bratislava privítal na záver dlhej domácej série Soči, ktoré zdolal jasne 4:1 a nový tréner Eduard Zankovec sa tak na druhý pokus tešil z premiérového víťazstva na jeho lavičke.

SLOVAN BRATISLAVA – Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Genoway, Meszároš)(PP), 43. Ebert (Després)(PP), 52. Smoleňák (PP) – 55. Ščitov (Polášek, O'Dell)
Strely: 33-34 (7-15, 13-10, 13-9), Trestné minúty: 14-16 (4-2, 6-6, 4-8)

Už v druhej minúte putoval na trestnú lavicu Švarný a na konci presilovky mohol otvoriť skóre hosťujúci Wellman. Trafil však tyčku. Hostia boli aktívnejší, ale v ôsmej minúte musel byť v strehu aj ich brankár Barulin, ktorý zlividoval vyloženú šancu Řepíka. Soči následne nevyužilo ani druhú ponúknutú presilovku a v závere prežilo prvé oslabenie. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 0:0.

V druhej tretine Slovan zaradil vyšší rýchlostný stupeň a jeho snaha mu priniesla ovocie. V 27. minúte otvoril skóre pri hre štyroch proti štyrom Michal Řepík, ktorý potrestal chybu súpera za vlastnou bránou. V 32. minúte vyšla domácim presilovková akcia, ktorú zakončil gólom na 2:0 Radek Smoleňák. V závere tretiny mohol Slovan ešte zvýšiť svoj náskok, ale Kašpar neuspel ani na dvakrát, Barker trafil tyčku a Despres z dobrej pozície iba pripravenú lapačku Barulina.

Záverečnú tretinu začal Slovan tým najlepším možným spôsobom. V 43. minúte už po sekundách presilovej hry zvýšil jeho náskok na 3:0 Nick Ebert presnou strelou z medzikružia. V 50. minúte mal Barker na hokejke ďalší gól, ale opäť trafil len tyčku Barulinovej brány. Zakrátko však ruský brankár inkasoval štvrtýkrát, keď Smoleňák strelil svoj druhý gól v zápase z dorážky. Tretí i štvrtý gól Slovan padli v presilovkách. V 55. minúte bol bezmocný aj Mazanec, ktorého prekonal Nikita Ščitov. Ten uzavrel skóre duelu na konečných 4:1. Mazanec prispel k výhre 33 zákrokmi, Barulin čelil 34 strelám.

Po dvojdňovej prestávke nastúpi Slovan vo štvrtok na ľade Jekaterinburgu, ktorého dres si oblieka aj slovenský obranca Michal Čajkovský. Začne tam štvorzápasový výjazd.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Després, Ebert, Kašpar, Viedenský, Řepík – Barker, Meszároš, Smoleňák, Mikúš, Buchtele – Švarný, Voráček Hlinka, Hrnka, Genoway – Bačík, Šťastný, Sádecký, Skalický

Zostava Soči: Barulin (Šikin) – Ščitov (A), Alexandrov, Jokipakka, Chochlov, Polášek, Chomickij (C), Čmychov – Ščegolkov, Cvetkov, Lapenkov – Wellman, Collins, Šmeľov – Padakin, O´Dell (A), Tomilin – Grebenščikov, Ivanov, Točickij