Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
08. 11. 2017 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan si upísal mladú slovenskú hviezdu!

Tím Slovan Bratislava priviedol do mužstva slovenskú posilu zo zámoria. Je ňou talentovaný útočník Martin Réway, ktorý však rok nehral pre vážne zdravotné problémy. Pomôže mu tento angažmán priblížiť sa k NHL?


Dvadsaťdvaročný pražský rodák začal aktuálnu sezónu v nižšej AHL, kde za tím Laval Rocket odohral päť zápasov so ziskom dvoch prihrávok. Stále sa však nedokázal dostať do tempa po tom, čo rok vynechal pre problémy so srdcom. S klubom Montreal Canadiens po vzájomnej dohode ukončili jeho nováčikovskú zmluvu.

„Martin Réway je bezpochyby stále jeden z najväčších slovenských hokejových talentov za posledné roky. O hráča bol v Slovane záujem už v minulosti, vtedy sa však rozhodol pre kariéru v zámori. Jeho výkony sme naďalej pozorne sledovali. Po nedávnom uvoľnení spod kontraktu v Montreale sme Martina oslovili prostredníctvom agenta a urobili všetky potrebné kroky pre jeho pôsobenie v Bratislave. V Slovane chceme dať stále mladému a talentovanému hokejistovi šancu na návrat do formy, ktorá ho zdobila a zároveň veríme, že pomôže k lepším výsledkom aj samotnému klubu,“ povedal generálny manažér Patrik Ziman v oficiálnom stanovisku.

Réway mal pred sebou sľubnú kariéru a už sa približoval k NHL. Teraz však musí nabrať späť stratenú kondíciu a rozohrať sa k takým výkonom, aké ukazoval v minulosti v pražskej Sparte či vo švajčiarskom Fribourgu. V českej Tipsport extralige i v NLA mal priemer zhruba bod na zápas. Žiaril aj na majstrovstvách sveta juniorov pred dvomi rokmi.

Pozri aj:
Réway sa pokúsi reštartovať kariéru v Slovane!
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist