ikonka
09. 01. 2018 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Liga majstrov: Marcinko skóroval, Janus udržal Liberec v hre o finále + video

V utorok odštartovalo semifinále štvrtého ročníka Hokejovej ligy majstrov aj s niekoľkými Slovákmi. Tomáš Marcinko skóroval pri prehre, no Jaroslav Janus udržal svoj tím v hre o finále.

SEMIFIN?LE

Liberec – Växjö 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 47. Jašek (Lakatoš) – 21. Reddox (Fröberg)

Jaroslav Janus predviedol 38 zákrokov a Liberec remizoval s Växjö 1:1, čím si vytvoril dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou vo Švédsku. Hostí poslal do vedenia po 33 sekundách druhej tretiny Reddox, ale Jašek v tretej tretine vyrovnal stav. Andren čelil 21 strelám bielych tigrov. V drese českého tímu hrali spolu štyria Slováci.

Slováci v akcii: Jaroslav Janus, Mário Bliž?ák, Adam Jánošík, Martin Bakoš (všetci Liberec)

Zostavy:

Jyväskylä – Třinec 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)
Góly: 27. Rooba (Jokinen, Turkulainen), 33. Mäenpää (Puustinen, Tuppurainen)(PP), 34. Mäenpää (Immonen)(PP), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari)– 12. Adamský (Polanský, Krajíček)(PP), 43. Marcinko (Svačina, Růžička)

Slovenský útočník Tomáš Marcinko strelil v tretej tretine svoj tretí gól v tohtoročnom play-off CHL, ale znamenal iba zmiernenie prehry Třinca 2:4 v Jyväskylä. V domácej odvete to tak bude mať český tím náročné. Peter Hamerlík inkasoval štyrikrát z 29 striel. Všetky góly zaznamenal fínsky tím v druhej tretine, tie rozhodujúce dva Mäenpää v dvoch presilových hrách po sebe. Druhý až štvrtý gól JYP padol v rozmedzí iba dvoch a štvrť minúty. Skórovali aj Rooba a Kolehmainen. Olkinuora čelil 38 strelám oceliarov, ktorý poslal do vedenia Adamský v presilovke.

Slováci v akcii: Peter Hamerlík, Vladimír Dravecký, Tomáš Marcinko (všetci Třinec)