ikonka
05. 04. 2018 ⋅ Marián Masaryk Reprezentácia 0 komentárov

MS 2018: Švédi naložili Slovákom poltucet + video (príprava)

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou úvodný prípravný zápas pred blížiacim sa svetovým šampionátom v Dánsku. V Norrköpingu zbabrala druhú tretinu a podľahla úradujúcim majstrom sveta 3:6.

Švédsko – SLOVENSKO 6:3 (1:2, 5:0, 0:1)

Góly: 8. Klingberg (Sundström)(PP), 23. Klingberg (Wikstrand, Pilut), 30. Klingberg (Lindqvist)(PP), 33. Cehlin (Zackrisson, Wikstrand)(PP), 35. Zackrisson (Cehlin, Grundström), 36. Almqvist (Norman, Klingberg) – 16. Valach (Krivošík, Svitana), 20. Bakoš (Hovorka), 48. Miklík (Nagy)
Strely: -, Trestné minúty: 8-12

Švédov poslal do vedenia 1:0 v ôsmej minúte Carl Klinngberg, ktorý využil hneď prvú presilovku domáceho tímu v zápase. Slovákom sa podarilo vyrovnať stav na konci 16. minúty zásluhou Juraja Valacha, ktorý delovkou prestrelil Magnusa Hellberga. V závere prvej tretiny švédsky brankár nestihol zareagovať ani na pohotové zakončenie Martina Bakoša, ktorý 41 sekúnd pred prestávkou strelil vedúci gól Slovenska na 2:1.

Druhá tretina už bola úplne o inom. Švédi v nej piatimi gólmi otočili stav a prakticky rozhodli zápas. Klingberg ďalšími dvoma gólmi po sebe zavŕšil hetrik v presilovke. Krátko po polovici duelu strelili domáci tri góly za necelé tri minúty a David Hrenák zaznamenal poltucet gólov v jeho sieti. Najskôr vsietil tretí presilovkový gól Švédska Patrick Cehlin, na ktorého nadviazali dvoma presnými zásahmi v rozmedzí 35 sekúnd Patrik Zackrisson s Adamom Almqvistom.

V tretej tretine už obhajca zlata kontroloval náskok. V 48. minúte upravil výsledok na konečných 3:6 z pohľadu Slovenska Michel Miklík. Odvetu s „tromi korunkami“ odohrajú Slováci už v piatok, tentoraz v meste Oskarshamn.

Zostava Švédska: Hellberg (Lindbom) – Pilut, Wikstrand, Almqvist, Nyberg, Andersson, Arnesson, Brännström, Ginning – Cehlin, Zackrisson, Rödin – Lindqvist, Sundström, Olofsson – Grundström, Asplund, Nygard – Norman, Ölund, Klingberg – Liss

Zostava SLOVENSKA: Hrenák (Godla) – Gernát, Valach, Trška, Grman, Bodák, Ďaloga (A), Fehérváry, Sloboda – Nagy (C), Buc, Miklík – Bakoš (A), Hovorka, Kudrna – Šoltés, Krivošík, Svitana – Bondra, Šimun, Štrauch