ikonka
13. 10. 2018 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Hudáček podal najlepší výkon v sezóne. Spartaku pomohol ukončiť sériu prehier! + video

Slovenský brankár Július Hudáček dostal v sobotu opäť šancu v bráne Spartaka Moskva. Tentoraz ju využil a doviedol ho k výhre 3:1 v Nižnom Novgorode.

Hudáček predviedol 36 úspešných zákrokov a pomohol moskovskému klubu ukončiť sériu troch prehier. Zaznamenal šiesty triumf v sezóne a vyrovnal svoju bilanciu na 6-6. Jediný gól inkasoval v 11. minúte od Pavla Makarenka pri vlastnej presilovke. V prvej tretine pritom čelil až 20 strelám.

Tridsaťročný rodák zo Spiša chytil všetkých deväť striel Torpeda v druhej tretine a osem v tretej. Spartak bol v tej úvodnej prestrieľaný 10:20, ale vyhral ju 2:1 vďaka gólom Jaroslava Kosova a Michaila Grigorieva. Ten skóroval len 35 sekúnd po Makarenkovi a rozhodol o výhre. Tretí gól pridal v 52. minúte Kaspars Daugavinš.

Hudáček, ktorý ukončil osobnú sériu dvoch prehier, si v prvých 11 zápasoch tohto ročníka udržiaval výborné štatistiky. Jeho úspešnosť zákrokov bola vyše 92 % a priemerne inkasoval len dva góly na zápas. Výkon proti Torpedu bol jeho najlepším v drese Spartaka. Už len pri debute proti Viťazu urobil 30 a viac a zákrokov (33).

Spartaku patrí po 17 dueloch sezóny šieste miesto v Západnej konferencii s bilanciou 7-1-1-8 a so 17 bodmi.