ikonka
22. 01. 2019 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Slovan nevyužil krízu Rigy. Prehral ôsmykrát v sérii + video

Slovan Bratislava začal v utorok krátky dvojzápasový výjazd v hlavnom meste Lotyšska. Domáca Riga tiež ťahala sériu prehier, ale ukončila ju po výhre 3:2. Naopak, hostia nebodovali už v ôsmom dueli po sebe.

Dinamo Riga – SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 19. Dārziņš (Rēdlihs, Zanetti), 35. Dzierkals (Balinskis, Maione), 44. Dārziņš (McMillan, Rēdlihs) – 28. Liška (Buc, Švarný), 39. Chipchura (Klok)
Strely: 25-27 (7-9, 9-13, 9-5), Trestné minúty: 10-12 (2-0, 8-8, 0-4), Brankári: Biľalov – Štěpánek

Riga začala aktívnejšie, ale Slovan neskôr prebral iniciatívu a viackrát pohrozil Biľalovovi. Z útočného tlaku však nevyťažil a 66 sekúnd pred koncom prvej tretiny inkasoval. Laris Darzinš poslal Dinamo do vedenia 1:0 presnou strelou po rýchlom protiútoku. V 28. minúte Buc našiel zadovkou pred bránou voľného Adama Lišku, ktorý vyrovnal stav. V 35. obnovil náskok Rigy Martins Dzierkals, ktorý šikovne tečoval Maioneho strelu. Vydržal však len štyri minúty, lebo 70 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal skóre z dorážky Kyle Chipchura. V úvode tretej tretiny najskôr Buc spálil čistú šancu a vzápätí prišiel trest. V 44. minúte Darzinš strelil svoj druhý gól po peknej kombinačnej akcii. Slovan už na jeho gól nedokázal odpovedať, aj keď Taffe trafil päť minút pred koncom tyčku. Jakub Štěpánek robil, čo mohol, ale jeho 22 zákrokov neodvrátilo ôsmu prehru Slovana v sérii. Riga ukončila päťzápasovú sériu prehier aj vďaka 25 zákrokom Timura Biľalova.

Druhý zápas na výjazde odohrá Slovan vo štvrtok v Jaroslavli.

Zostava Rigy: Biľalov (Gudlevskis) – Balinskis, Maione, Zile, Ališauskas, Gimajev, Zanetti, Karkls – Meija, McMillan, Gegeris – Dzierkals, Džerinš, Gillies – Redlihs, Razgals, Dārziņš – Pavlovs, Myttynen, Marenis – Lipsbergs

Zostava Slovana: Štěpánek (Čiliak) – Jánošík, Sersen, Klok, Švarný, Bačik, Gelinas, Boldižár – Chipchura, Taffe, Rau – Lunter, Sukel', Červený – Lamper, Buc, Liška – Bailey, Jeglič, Sloboda – Baranov