ikonka
22. 02. 2019 ⋅ Marián Masaryk Slováci v KHL 0 komentárov

Čajkovský ukončil bodové suchoty, Hudáček natiahol sériu prehier + video

V posledný hrací deň základnej časti tejto sezóny KHL boli v akcii všetci Slováci. Darilo sa obrancovi Michalovi Čajkovskému, ktorý ukončil čakanie na bod v zápase proti Torpedu. Naopak, brankár Július Hudáček opäť prehral.

Čajkovský prihrával v 25. minúte na otvárací gól Daniila Tarasova. Pripísal si druhú asistenciu v sezóne a jeho prvý bod od 28. januára, po šesťzápasových suchotách. Za 14 a pol minúty na ľade zaznamenal aj jednu strelu na bránu. V 12 dueloch od príchodu do Moskvy nazbieral okrem dvoch bodov aj 32 trestných minút.

Dynamo zvíťazilo doma nad Nižným Novgorodom 4:1 a skončilo v tabuľke Západnej konferencie piate. V prvom kole play-off sa stretne s Jokeritom Helsinki.

Čajkovského 2. asistencia v sezóne:

Hudáček natiahol sériu prehier

Hudáček inkasoval dvakrát z 28 striel a prehral svoj štvrtý štart v sérii. Nezabránil prehre Spartaka Moskva 0:3 v Čerepovci, na ľade jeho prvého tímu v KHL. Zhoršil si sezónnu bilanciu na 17-22-4.

Spartak ukončil základnú časti na siedmom mieste Západnej konferencie a v prvom kole play-off narazí na Petrohrad. Hudáček čelil rovnakému súperovi aj vlani, keď chytal za Severstaľ.