Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
28. 03. 2019 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Vytvoril rekord KHL. Český brankár si vyslúžil nový kontrakt

Český brankár Jakub Kovář má za sebou najlepšiu sezónu v kariére. Tím Avtomobilist Jekaterinburg, ktorý doviedol až do druhého kola play-off, ho za výkony odmenil novou dvojročnou zmluvou.


Tridsaťročný rodák z Písku vytvoril nový ligový rekord s 38 výhrami v základnej časti. Avtomobilist aj vďaka nemu odohral najlepší ročník v jeho histórii, keď ovládol Východnú konferenciu a prešiel aj cez prvé kolo play-off.

Kovář odchytal 50 zápasov dlhodobej fázy ročníka, v ktorých zaznamenal úspešnosť zákrokov 93,9 %, priemer 1,79 inkasovaného gólu a osem čistých kônt. V play-off mal bilanciu 5-4 s úspešnosťou 92,7 %, priemerom 1,92 a dvoma nulami. V prvom kole pomohol vyradiť Čeľabinsk (4-0), v druhom už jeho tím podľahol Ufe (1-4).

Dvojnásobný bronzový medailista z majstrovstiev sveta absolvoval v KHL už 327 duelov so 147 výhrami a 32 nulami. Päť sezón odchytal za Jekaterinburg, jednu za Čerepovec. Dvakrát ho nominovali do Zápasu hviezd.

Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist