Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
06. 04. 2019 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Omsk už mohol byť finalistom. Metsola však dal Ufe ďalšiu šancu + video

Piaty zápas finále Východnej konferencie nebol taký divoký ako ten predošlý, ale rozhodne priniesol väčšiu drámu. Ufa si vynútila ďalší duel, keď rozhodla o svojej výhre v Balašiche nad Omskom 3:2 až v druhom predĺžení.

Juha Metsola predviedol 58 zákrokov, vrátane 23 v predĺžení, aby doviedol Salavat Julajev k víťazstvu, ktoré znamenalo udržanie šance na postup do finále Gagarinovho pohára. Jeho osobný rekord je však 62 zákrokov z 9. októbra 2018 (tiež proti Omsku). Avangard nevyužil prvý finálový mečbal, aj keď vyslal na súpera 60 striel. Mal aj smolu, lebo za stavu 2:1 mu rozhodcovia odopreli tretí gól. Sergej Šumakov a Maxime Talbot odpovedali na otvárací gól Alexa Burmistrova a Linus Omark vyrovnal stav na 2:2 krátko po neuznanom góle Omska na 3:1. O všetkom rozhodol v 89. minúte, teda v druhom predĺžení, Joonas Kemppainen. Aj jeho gól posudzovali videom, ale tentoraz už platil. Igor Bobkov čelil 41 strelám Ufy.

Góly zápasu:

Všetko mohlo byť inak, ak by v 46. minúte rozhodcovia uznali tretí gól Omska z hokejky Kirilla Semionova. Po prezretí videa však situáciu posúdili ako nedovolené bránenie v hre brankárovi a neuznali ho. Posudzoval sa aj víťazný gól Kemppainena, ale tu už hráči Omska protestovali zbytočne.


Ufa teda znížila stav série s Omskom na 2-3 a v pondelok bude hostiť šiesty zápas. Premení Omsk druhý postupový mečbal alebo si Ufa vynúti rozhodujúci siedmy duel?
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist