Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
08. 04. 2019 ⋅ Marián Masaryk Sumáre 0 komentárov

Omsk je prvým finalistom. Ufu vyradil po jednom z najdlhších zápasov histórie + video

Šiesta časť finále Východnej konferencia bola veľmi dlhá. Diváci v Ufe nevideli gól päť tretín a napokon aj tak odchádzali domov smutní. Omsk totiž v treťom predĺžení rozhodol o svojej výhre 1:0 a postúpil do finále Gagarinovho pohára po sérii 4-2 na zápasy.

Alexej Bondarev nahodil puk od modrej čiary a ten aj so šťastím prešiel cez Juhu Metsolu do brány Ufy. V strede tretieho predĺženia, v 110. minúte, to znamenalo triumf Omska 1:0 a postup do jeho druhého finále Gagarinovho pohára. V roku 2012 v ňom podľahol Dynamu Moskva, tentoraz v ňom vyzve Petrohrad alebo CSKA Moskva. Pre Bondareva išlo o prvý gól od novembra 2016 a prvý v play-off od roku 2012. Igor Bobkov vychytal čisté konto s 36 zákrokmi, kým jeho náprotivok Metsola čelil 70 strelám. So 69 zákrokmi si vytvoril osobný rekord, ale ten ligový stále drží Karri Rämö (Jokerit) z minulého play-off (83). Súboj vo vypredanej Ufa Aréne trval od 19:00 do 23:23 miestneho času. Išlo o najdlhší zápas finále Východnej konferencie KHL. Predošlý rekord bol 98 minút a 59 sekúnd. Pre Avangard išlo tiež o najdlhší duel v histórii (predtým 105:14), Ufa už hrala aj dlhší (113:24).

Výhra Omska zároveň znamenala, že nepadne nový rekord KHL v počte zápasov odohraných v treťom kole jedného play-off. Súčasní finalisti konferencií vyrovnal historický zápis zo sezón 2009/10, 2010/11 a 2012/13, keď sa tiež odohralo 13 zápasov vo finále Západnej i Východnej konferencie dokopy.

Jediný gól zápasu:Duel patril brankárom, čoho dôkazom boli aj tieto zákroky Bobkova proti Omarkovi a najmä proti Joonasovi Kemppainenovi v druhom predĺžení. Metsola zase zachránil Ufu doslova na poslednú chvíľu, keď vytlačil puk z bránkovej čiary v 98. minúte:
Dve najväčšie hviezdy Ufy ukazovali v zápase svoje umenie. Švéd Linus Omark predviedol lekciu, ako prejsť cez súpera, kým jeho fínsky spoluhráč Teemu Hartikainen sa pokúsil o známy lakrosový gól spoza brány. Nenapodobnil však úspech Sergeja Šumakova z Omska, ktorému to vyšlo v prvom kole play-off proti Kazani. Obaja útočníci sa napokon so sezónou rozlúčili.Druhého finalistu tejto sezóny spoznáme v utorok večer, keď sa odohrá v Moskve rozhodujúci siedmy zápas finále Západnej konferencie medzi CSKA a Petrohradom.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist