Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
16. 05. 2019 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Jaroslavľ má nového trénera. Štvornásobného víťaza Stanley Cupu!

Tím Lokomotiv Jaroslavľ vo štvrtok informoval, že najal do pozície hlavného trénera skúseného zámorského odborníka. Z organizácie Edmonton Oilers (NHL) priviedol Kanaďana Craiga MacTavisha.


Šesťdesiatročný rodák z Londonu v provincii Ontário pôsobil vo vedení edmontonského klubu s ročnou prestávkou neustále od sezóny 1999/2000. Najskôr bol asistentom hlavného trénera, potom trénerom, generálnym manažérom a viceprezidentom hokejových operácií. V Európe ešte nikdy nepôsobil

MacTavish začal trénerskú kariéru ako asistent trénera v tíme New York Rangers v ročníku 1997/98. Väčšinu hráčskej kariéry absolvoval v drese Oilers, s ktorými za éry dynastie na čele s Wayneom Gretzkym a Jarim Kurrim získal tri Stanleyho poháre (1987, 1988, 1990). Zo štvrtého sa tešil v roku 1994 s Rangers. V roku 1996 si jediný raz zahral v Zápase hviezd NHL. Odohral v nej ako center vyše 1 000 zápasov.

Blízko k ďalšiemu Stanley Cupu bol MacTavish v roku 2006, keď ako tréner doviedol Edmonton do finále. Na lavičke kanadskej reprezentácie stál na majstrovstvách sveta v rokoch 2005, 2008 a 2010 – v prvých dvoch prípadoch sa stal vicemajstrom sveta ako asistent, v treťom bol hlavný tréner a skončil bez medaily.

Podľa Igora Jeronka zo Sport-Express bol druhým kandidátom na post trénera Lokomotivu Kari Jalonen, bývalý kouč Fínska či Nižného Novgorodu. MacTavish sa klubu z Jaroslavle upísal na dva roky. Rovnako dlhú zmluvu s ním vo štvrtok podpísal brankár Alexander Lazušin, ktorý sa vráti do tímu po deviatich rokoch.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist