Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
24. 05. 2019 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Fínska hokejová legenda prevzala vlastníctvo Jokeritu!

Tím Jokerit Helsinki bude mať opäť na 100 % vo fínskych rukách. Jeho väčšinovým vlastníkom sa v piatok oficiálne stal legendárny útočník Jari Kurri, ktorý sa tak posunul na najvyšší post v hierarchii organizácie.

Päťdesiatdeväťročný rodák z Helsiniek prevzal funkciu väčšinového majiteľa a predsedu predstavenstva od Harryho Harkima, ktorý vlastnil klub 28 rokov. Kurri bol v posledných šiestich rokoch jeho generálnym manažérom, ešte aj rok pred vstupom do KHL vo fínskej Liige (2013/14).

Kurri bol od ZOH 2002 do ZOH 2014 nepretržite členom manažmentu fínskej hokejovej reprezentácie. Striedavo bol asistentom trénera a generálnym manažérom. Legendou sa stal vďaka zisku piatich Stanleyho pohárov a jednej Maurice Richard Trophy s tímom Edmonton Oilers po boku Waynea Gretzkyho v 80. a 90. rokoch 20. storočia.

Niekdajší pravý krídelník odohral v NHL vyše 1 400 zápasov so ziskom viac než 700 gólov a 1 600 bodov. Štyrikrát bol najlepším strelcom play-off a v roku 1987 strelil majstrovský gól. Na konte má aj olympijský bronz z roku 1998 a titul vicemajstra sveta z roku 1994. Je členom Hokejovej siene slávy, Siene slávy IIHF aj Siene slávy fínskeho hokeja.

Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist