Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
18. 10. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Bakoš: Na Vladivostok som si zvykol rýchlo, KHL mi sedí viac ako zámorie

Útočník Martin Bakoš je vo svojej piatej sezóne v KHL. V minulej sezóne sa po návrate zo zámoria uchytil v Soči a hoci obe strany začali diskutovať o možnosti predĺženia spolupráce, tento rok sa mu darí v drese Vladivostoku.

„Na zmenu som si zvykol rýchlo, komplikovanejšie to bolo pre moju rodinu. Keď som bližšie spoznal Vladivostok, pochopil som hlbšie jeho význam i bohatú históriu a množstvo zaujímavých miest. Každému, kto sem zavíta, doporučujem pozrieť si neuveriteľne bohaté oceánium,“ povedal Bakoš pre denník Šport.

V aktuálnej sezóne už strelil päť gólov a nazbieral 10 bodov v 16 stretnutiach. Dokonca sa stal najlepším útočníkom minulého týždňa. Veľmi dobrú formu mal však aj vlani, keď v 22 dueloch nazbieral 15 bodov (7+8).

Minulá sezóna pre neho bola výnimočná tým, že prvýkrát v kariére si vyskúšal zámorie. V tíme Boston Bruins zažil tréningový kemp, ale následne putoval do Providence z nižšej AHL. V nej odohral 16 zápasov so ziskom štyroch bodov (3+1) a následne sa rozhodol pre návrat do KHL. Tam sa cíti ako ryba vo vode.

„Podobnú šancu treba vždy využiť, aby potom človek nemusel ľutovať,“ poznamenal Bakoš. „Mal som za sebou vydarené sústredenia i prípravné stretnutia, tri týždne som sa udržal v režime prvého tímu. No Boston je klub so širokou cirkuláciou hráčov smerom hore i dole. Nakoniec som z toho kolotoča vypadol. Ale som vďačný za cennú skúsenosť, po ktorej som pochopil, že v KHL sa cítim oveľa komfortnejšie a pohodovejšie.“
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist