30. 10. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Hudáček si zveľadil osobný rekord, vyhrali aj Bondra a Čajkovský

V utorok sa v KHL predstavili traja Slováci a všetci sa tešili z výhier svojich tímov. Najväčší vplyv na to mal brankár Július Hudáček.

Hudáček predviedol 26 striel, aby doviedol moskovský Spartak k triumfu 4:2 nad Jokeritom. Išlo pre neho už o piatu výhru v sérii, čo v kariére v KHL ešte nezažil. Dokonca už štyri výhry po sebe boli jeho osobným rekordnom. Ďalší triumf si bude môcť pripísal vo štvrtok, kedy jeho tím privíta Čerepovec.

V akcii boli aj dvaja slovenskí korčuliari. Ani jeden však nebodoval. Obranca Michal Čajkovský sa tešil z víťazstva moskovského Dynama 1:0 nad Omskom. V akcii strávil necelých 19 minút so ziskom plusového bodu a jednej strely na bránu. Z výhry Kunlunu 3:1 nad Rigou sa zase tešil útočník Dávid Bondra, ktorý odohral 12 a pol minúty s ziskom dvoch plusových bodov a dvoch striel.

Výsledky - 29.10.2019:

Riga - Kunlun 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 19. Sotnieks (Berzinš, Ashton) – 4. Werek (T. Murphy, Sproul), 11. Cracknell, 51. Lockhart (Werek)

D. Moskva - Omsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 40. Šipačov (Tarasov, Jaškin)

Soči - Ufa 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 45. Krikunov (A. Petrov), 49. Starkov (Ellis, Kaletnik), 60. Mosaljov – 4. Kadejkin (Ar. Sergejev, Kugryšev)

Spartak - Jokerit 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Kotljarevskij (Hersley), 9. Chochlačov (Kutejkin), 27. Hersley (Kokarev, Kotljarevskij), 60. Karsums (R. Hanzl) – 17. Oksanen, 20. Anttila

N. Novgorod - Jaroslavľ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 33. Verjajev (Bočarov, Mišarin), 40. Ch. Genoway (Bočarov) – 41. S. Da Costa (Polunin, Markov)

Barys - Magnitogorsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 30. Dietz (R. Starčenko, Knight) – 6. Paršin, 33. Matuškin (Korobkin, Timkin)

Novosibirsk - Jekaterinburg 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Michajlov (Jokipakka, Ruohomaa), 22. J. Peltola (Timašov), 59. Romancev (V. Komarov)