Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
14. 11. 2019 ⋅ Marián Masaryk Správy 0 komentárov

Padol nový historický rekord KHL aj ruskej ligy!

Brankár Kazane Timur Biľjalov sa vo štvrtkovom zápase proti Čeľabinsku nezmazateľne zapísal do histórie ruského hokeja. Vytvoril totiž nové rekordy v dĺžke série nepriestrelnosti.

Dvadsaťštyriročný kazaňský rodák doviedol Ak Bars k výhre 4:1 nad Traktorom, aby sa stal novým rekordérom. Natiahol svoju sériu bez inkasovania na 316 minút a 9 sekúnd, čo je absolútny rekord nielen KHL, ale aj predošlej Ruskej superligy.

Dlhú sériu neporaziteľnosti ukončil Biľjalovovi český útočník Lukáš Sedlák, ktorý v druhej tretine strelil jediný gól hostí. Jeho krajan Jiří Trvaj ťahal predošlú najdlhšiu šnúru bez inkasovania v Rusku od roku 2004, keď chytal za Togliatti (305:56). Doterajší rekord KHL mal na konte Alexej Murygin (302:11).

Biľjalov má v jeho prvej plnej sezóne v KHL skvelú formu i štatistiky. Z 10 štartov vyhral 9 a jediná prehra prišla až po nájazdoch. Vychytal už šesť čistých kônt, vrátane štyroch po sebe v rámci rekordnej série. Naposledy inkasoval ešte 17. októbra v zápase proti Jokeritu. Odvtedy vynuloval Magnitku, Vladivostok, Čerepovec a Omsk.


Biľalov zasiahol v tomto ročníku do 13 zápasov Kazane. Je najlepším brankárom KHL s úspešnosťou zákrokov 96,6 % aj s priemerom 0,80 inkasovaného gólu. Najmä vďaka nemu je Ak Bars po 27 dueloch sezóny na čele súťaže o tri body pred CSKA Moskva s bilanciou 21-5-1 (43 bodov).

Pre samotného rekordéra sú však dôležitejšie tímové úspechy ako osobné: „Bez tímu by nebol žiaden rekord,“ povedal Biľjalov skromne v rozhovore pre klubový web.

Zaujímavosťou je, že všetky najdlhšie brankárske série v KHL i v Rusku ukončili českí útočníci. Trvajovu šnúru bez inkasovania pretrhol Pavel Patera, Muryginovu prerušil Roman Horák a Biľjalovovu Lukáš Sedlák.

Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist