18. 11. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Liška pomohol ukončiť dlhú sériu prehier, bodoval aj Čajkovský

V troch pondelkových zápasoch KHL sa predstavili dvaja Slováci a obaja bodovali.

Obranca Michal Čajkovský pomohol asistenciou k výhre Dynama Moskva 6:4 na ľade Nižnekamsku, ktorý po dlhej víťaznej sérii prehral už tretí zápas po sebe. Bratislavský rodák odohral 21 minút a prezentoval sa aj jednou strelou, jedným bodyčekom a až piatimi blokmi. Jeho tím vyhral tretí duel po sebe.

Jednu asistenciu si pripísal aj útočník Adam Liška, ktorého Čerepovec dlho privádzal do zúfalstva favorizované CSKA. Duel sa nakoniec predlžoval. V nadstavenom čase rozhodol o triumfe 2:1 a ukončení 10-zápasovej série prehier Severstaľu Markovin. Moskva prehrala štvrtý zápas po sebe napriek streleckej prevahe 36:18. Liška v zápase odohral necelých 21 minút a prezentoval sa aj jednou strelou na bránu. Z výhry sa tešil po prvýkrát od 15. októbra.

Výsledky - 18.11.2019:

Omsk - Ufa 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. A. Potapov (Vojnov, Širokov), 28. Širokov, 40. Beck (Klinkhammer, Košelev), 52. Martynov (Vojnov) – 38. Omark (Panin)

CSKA - Čerepovec 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 55. Kaprizov (Vey) – 26. Markovin (Liška, Jakimov), 62. Markovin (Geraskin)

Nižnekamsk - D. Moskva 4:6 (1:2, 0:3, 3:1)
Góly: 17. Šiksatdarov (P. Kulikov), 58. Berglund (Enlund), 60. Šiksatdarov (R. Murphy), 60. Chisamutdinov (Šaripzjanov) – 7. Polygalov (A. Petersson, Indrašis), 10. Jaškin (Volkov, Tarasov), 36. Jaškin (Hietanen, Čajkovský), 37. Alexejev, 39. Polygalov (Jaškin, Šipačov), 43. Hietanen (Šipačov)