Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
12. 12. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

KHL zavedie pevný platový strop, široké klziská budú minulosťou

V stredu sa uskutočnilo stretnutie prezidenta KHL Dmitriho Černyšenka s riaditeľmi všetkých klubov. Na základe toho vznikli zmeny, ktoré liga aplikuje v blízkej budúcnosti.

Najvýznamnejšou zmenou je zavedenie „tvrdého“ platového stropu. V tejto sezóne je „mäkký“ strop stanovený na 800 miliónov rubľov, pričom ho tímy môžu prekračovať s tým, že zo sumy nad touto hranicou zaplatia 30 % z nadbytku Stabilizačnému fondu KHL. Už v sezóne 2020/21 bude platový strop pevný, čo znamená, že ak niektorý z tímov presiahne jeho hranicu, bude musieť urobiť zmeny, ktorými sa pod hranicu dostane a nebude mu umožnené angažovať ďalších hráčov.

Od novej sezóny sa zavedie aj platové dno, ktoré bude povinné pre všetky tímy. Bude to minimálna suma, ktorú tímy budú musieť vynaložiť na platy hráčov. Minimum bude spočiatku 35 % z platového stropu, no do sezóny 2023/24 bude narastať až na 55 %.

V súčasnosti sa v KHL hrá na klziskách troch rozmerov, pričom 16 z 24 tímov sa v ankete vyjadrilo, že je za hranie na jednotnom klzisku s rozmermi 60x28 metrov. Liga na to odpovedala zavedením nových pravidiel.

Od ročníka 2021/22 bude tímom umožnené hrať len na klziskách s rozmerom 60x28 alebo 60x26 metrov. Pred štartom budúcej sezóny päť tímov (Jokerit, Lokomovit, Ufa, Čerepovec, Nižný Novgorod) zmenší šírku svojho klziska z 30 metrov na 28 a v ďalšej sezóne sa k nim pripoja aj Riga a Kunlun.

KHL na stretnutí zdôraznila význam antidopingového programu, vyjasnila niektoré pravidlá z memoranda o prestupoch medzi ňou a NHL a debatovala o využívaní údajov z technológie zaznamenávania pohybu puku a hráčov.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist