Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
15. 12. 2019 ⋅ SlovakKHL.sk Slováci v KHL 0 komentárov

Liška, Bakoš i Čajkovský zažívajú v KHL životnú sezónu

Kontinentálna hokejová liga obnoví svoj program už v utorok. Poďme sa v závere reprezentačnej prestávky pozrieť na slovenských korčuliarov, ktorí doteraz nezažili v lige lepšiu sezónu, ako tú, ktorú zažívajú práve teraz.

Začneme hráčom, ktorý sa zaradil medzi milé prekvapenia celej KHL. Útočník Adam Liška debutoval v lige vlani s bratislavským Slovanom a v 52 zápasoch zaznamenal štyri góly a šesť asistencií. Na svoj vek a trápiaci sa tím podáva sympatické výkony.

V tomto ročníku však svoju hru pozdvihol na vyššiu úroveň a v Čerepovci sa zaradil medzi kľúčových hráčov. Už po 36 zápasoch si vytvoril nový osobný rekord s 11 bodmi, keď strelil osem gólov a pridal tri asistencie.

Ďalším útočníkom, ktorí si vytvoril nové bodové maximum je Martin Bakoš. V prvej sezóne v drese Vladivostoku odohral 33 zápasov, v ktorých nazbieral 24 bodov – o dva viac ako v ročníku 2016/17, v ktorom v drese Kunlunu odohral 47 duelov.

Bakoš v tomto ročníku ešte zaútočí aj na svoj osobný rekord v počte strelených gólov. V spomínanej sezóne ich nastrieľal súperom 11, teraz ich má na konte 9.

Obranca Michal Čajkovský z moskovského Dynama bojuje o post najproduktívnejšieho Slováka, keď v prvých 36 zápasoch strelil šesť gólov a pridal 16 asistencií. O tri body tak už prekonal svoje osobné maximum z ročníka 2017/18, v ktorom bol ako hráč Jekaterinburgu devätnásťbodový.

Bratislavský rodák má tiež blízko k novému osobnému maximu v počte strelených gólov – k vyrovnaniu zápisu spred dvoch sezón mu chýba už len jeden gól.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist