26. 01. 2020 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Ďaloga skóroval v zápase, ktorý Bakoš rozhodol

Sobota bola pre slovenské farby v KHL pomerne vydarená. Z troch Slovákov sa z výhry tešili dvaja, pričom zvyšný pomohol gólom k bodovému zisku svojho tímu.

Svoj prvý gól v ročníku strelil obranca Marek Ďaloga, ktorý v 54. minúte zaistil Rige bod v zápase proti Vladivostoku. Ruský tím nakoniec vyhral 2:1 po nájazdoch, v ktorých ten víťazný premenil slovenský útočník Martin Bakoš.

Ďaloga, ktorý v predošlom zápase prvýkrát v ročníku asistoval, odohral v zápase 17 minút aj so ziskom plusového bodu, siedmich striel a jedného bodyčeku. Bakoš si tiež pripísal plusový bod. Počas 21 minút a 20 sekúnd v akcii sa prezentoval aj dvoma strelami a jedným bodyčekom.

Z výhry Čerepovca 3:1 nad Minskom mal radosť útočník Adam Liška, ktorý nebodoval. Vo vojom druhom zápase po zranení odohral 18 minút a pripísal si plusový bod. Predviedol aj dva bodyčeky a jeden blok.

Výsledky - 25.01.2020:

Riga - Vladivostok 1:2 SN (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 54. Ďaloga (Meija) – 4. Vicharev (Lalonde), roz.SN: Bakoš

Minsk - Čerepovec 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 18. Jerjomenko (Gragnani, Spooner) – 26. Kinrade (Kodola, Markovin), 36. Provolnev (Sizov, A. Alexejev), 52. Petunin (Markovin)

Jokerit - Kunlun 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 25. Joensuu (Eronen, O'Neill), 44. M. Niemi (Oksanen), 55. Joensuu (Lehtonen, D. Sklenička), 59. Lehtonen (Kontiola) – 9. Yip (Shinkaruk, Miller), 17. T. Murphy (Miller, Yip), 22. Bartley (Yip, Brulé)

Spartak - Čeľabinsk 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 38. Nikoncev (Rylov), 44. R. Hanzl (Karsums), 50. Hersley (Rylov, Zubov), 51. Chochlačov (Hersley, Karsums)

Víťaz - Jaroslavľ 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Góly: 32. Varfolomejev (Orlovič-Grudkov), 41. Byvalcev (V. Lajunen) – 17. S. Da Costa (Alexejev), 19. Tkačjov (Misjul, Kudrjavcev), 43. Kajumov (Alexejev), 59. Lander (Iljenko), 60. Lander (Kudrjavcev)

Jekaterinburg - Kaza? 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 19. Platt (Litovčenko, Obidin), 34. Dawes (Holland, Macek) – 2. Chenkel (M. Gluchov), 22. E. Galimov (Zaripov, Jarullin), 27. A. Galimov (Frattin)

Ufa - Barys 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 13. Kugryšev (Kadejkin), 19. Hartikainen (Omark), 42. Kadejkin (Kugryšev, Lisovec), 50. Hartikainen (Larsen, Omark), 57. Sošnikov (Omark) – 33. Ohtamaa (Videll, Dietz), 44. R. Starčenko (Ohtamaa, Videll)