Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
15. 03. 2020 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Jokerit končí svoju sezónu. Fasel chce, aby ju skončila aj celá KHL

Doteraz to vyzeralo tak, ako keby sa nový koronavírus Kontinentálnej hokejovej ligy netýkal. Zápasy sa hrali a neprišli plány nezačať druhé kolo play-off podľa plánov. Aj to sa však už medzičasom v istej miere zmenilo.

KHL síce stále play-off neprerušuje, ale v sobotu prišla o jedného zo svojich účastníkov. Fínsky Jokerit sa rozhodol, že do série proti Petrohradu nevstúpi a sezónu ukončí predčasne. Toto rozhodnutie padlo po dlhých rozhovoroch vedenia klubu s doktormi a hráčmi.

„Toto sú výnimočné časy a vyžadujú si výnimočné opatrenia. Blaho a zdravie ľudí a spoločnosti sú najdôležitejšie a Jokerit sa chce v tejto situácii zachovať zodpovedne. Bolo to veľmi náročné, ale nevyhnutné rozhodnutie,“ povedal Jari Kurri.

Petrohrad má tak automaticky postupuje do 3. kola. V KHL momentálne zápasy ovplyvňuje len nariadenie Moskvy zakázať podujatia s 5000 a viac ľuďmi. Aj preto prezident IIHF René Fasel apeluje na súťaž, aby urobila ráznejšie opatrenie a sezónu ukončila.

„Bolo by to spravodlivé. Buďme realisti, sezónu ukončili mnohé európske ligy, je to ťažká situácia. Zdravie ľudí je veľmi dôležité. Musíme akceptovať skutočnosť, že Jokerit nepokračuje v play-off. Toto rozhodnutie je rozhodnutím chrániť populáciu a jej zdravie,“ povedal pre Ria Novosti.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist