Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
06. 07. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

Veľká legenda končí: Rekordéra KHL už v akcii neuvidíme

Útočník Sergej Moziakin sa rozhodol, že jeho čas nadišiel a v pondelok ukončil svoju aktívnu kariéru.

Štyridsaťročný rodák z ruského Jaroslavľu odohral v KHL 13 sezón a je jej rekordérom so 756 bodmi a 351 gólmi, ktoré nazbieral v 685 zápasoch základnej časti. V 157 stretnutiach play-off pridal 68 gólov a 104 asistencií.

Moziakin získal dva Gagarinove poháre s Magnitogorskom, ktorému robil od ročníka 2011/12 s jednoročnou prestávkou kapitána. Obliekal však aj dres Atlantu Mytišči a pred sformovaním KHL pôsobil aj v moskovskom CSKA. Dvakrát sa stal najužitočnejším hráčom play-off, štyrikrát získal Zlatú hokejku.

Moziakin je aj dvojnásobným majstrom sveta. S reprezentáciou získal aj zlatú olympijskú medailu a ďalšie štyri medaile na svetových šampionátoch – dve strieborné a dve bronzové.

„Rozhodol som sa ukončiť hráčsku kariéru. Rád by som poďakoval každému, kto ma počas všetkých tých rokov podporoval - všetkých trénerov, od mladosti aj po súčasnosť, riaditeľov klubov, v ktorých som hral, a hlavne Viktorovi Rašnikovovi, predsedovi Magnitogorska. A samozrejme, špeciálne by som rád poďakoval fanúšikom, ktorí mi vždy v kariére pomáhali,“ vyhlásil.
Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2021 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist